Buckingham otworzy muzycznie sezon zimowy w ośrodku Jasna pod Chopokiem

Już w najbliższy piątek, 29 listopada, nasi południowi sąsiedzi zainaugurują sezon zimowy w Niżnych Tatrach. Górale przewidują dodatnie temperatury, ale kto wie, może „Tatrzaniec z Demanovskiej Doliny” sprowadzi opady śniegu, tak jak to ma miejsce obecnie na co liczą wszyscy zaproszeni goście wraz z księżną Buckingham.

Nie, nie chodzi tu o Kate Middleton, ale o jedną z najlepszych artystek słowackich o pseudonimie Celesta Buckingham. Wszystkich chętnych zapraszamy do ośrodka zimowego w Jasnej pod Chopokiem na Muzyczne Otwarcie Sezonu Zimowego 2013/2014 – to tylko godzina drogi od naszej granicy, a gospodarze przygotowali wiele atrakcji.

Już od dłuższego czasu pasjonaci sportów zimowych czekają na tę chwilę – na rozpoczęcie sezonu. Najbliżej nam do naszych sąsiadów z południa, którzy zwykle w pierwszy weekend grudnia inaugurują sezon w Tatrach. Tak będzie także i w tym roku. W najbliższy weekend, 29 listopada – 1 grudnia, odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu wraz wielkim muzycznym show w klubie Happy End. Gościło tu już wielu znakomitych wykonawców i gwiazd, także z Polski. Występowały w nim Marika, Patricia Kazadi czy Ewa Farna. Na razie pogoda nie rozpieszcza fanów zimowego szaleństwa, synoptycy przewidują jednak znaczne ochłodzenie pod koniec tygodnia. „Z niedzieli na poniedziałek 25/26 listopada 100 armatek śnieżnych rozpoczęło swoją pracę w ośrodku w Jasnej  jak powiedziała Zuzanna Fabianowa z TMR – jeżeli utrzyma się obecna pogoda i minusowa temperatura (minus trzy, cztery stopnie), to goście będę mogli założyć narty i zakosztować zimowych szaleństw”.   

W piątek 29 listopada na Chopoku rozbłyśnie przepiękna, dwumetrowa choinka świąteczna, która aż do święta Trzech Króli będzie towarzyszyć narciarzom. Gospodarze ośrodka spodziewają się również w tym dniu wizyty Świętego Mikołaja. Zechce on pewnie przyjechać na otwarcie nowej panoramicznej restauracji Rotunda, z której przy dobrej pogodzie turyści będą mogli podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na Słowacji.

Sobotni program, 30 listopada, rozpoczyna się od sportowych wyzwań w centrum BMW xDrive w Jasnej, gdzie pasjonatów szybkości zapraszają instruktorzy jazdy BMW. Będzie można spróbować swoich sił na torze wyścigowym i zobaczyć, jak w zimie sprawują się znane niemieckie maszyny sportowe. Przez cały dzień będą otwarte bary après-ski, a w nich specjalna oferta napojów i drinków oraz muzyka na żywo w wykonaniu FEELHARMONX, L & J Deejays i MR. SMITH oraz Drum show – CAMPANA BATUCADA. Wieczorem w klubie Happy End wystąpią gwiazdy dance: Tina, Celeste Buckingham, DJ BON FINIXA, grupa taneczna Grimmy DANCE COMPANY SL oraz DJ EKG. Zapewne, jak co roku, początek zimy przyciągnie do Jasnej znanych i lubianych po obydwu stronach granicy. Już teraz zapowiedzieli się: tenisista Lukáš Rosol, prezenter Michael Nordmann, piosenkarz John Kociánová, aktor Pavel Liška, przepiękna aktorka Gabriela Marcinková.

Każdy, kto wierzy w magię świątecznego czasu, powinien się znaleźć w ten weekend pod Chopokiem, bo Święty Mikołaj przygotował wiele niespodzianek. Każdy znajdzie coś dla siebie podczas Muzycznego Otwarcia Sezonu.

Szczegóły na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/winter-music-opening-30112013/ Źródło: www.nartyslowacja.pl