Świnoujska AQUAMARINA to eleganckie osiedle mieszkaniowe położone zaledwie 450  metrów od jednej z najpiękniejszych bałtyckich plaż. Budowany obecnie kompleks obejmie 4 budynki nawiązujące architekturą do tradycji kurortu. W pierwszym etapie inwestycji przeważają tak zwane mikroapartamenty. Nabywając jeden z nich, zapewniamy sobie gwarancję rocznego 6-procentowego zwrotu z inwestycji. Deweloperem jest firma SABE Investments, a za komercjalizację odpowiada SUN & SNOW.

AQUAMARINA Świnoujście to idealne miejsce na relaks przez cały rok. Kompleks powstaje w obrębie ulic Cieszkowskiego, Chrobrego, Orzeszkowej i Słowackiego. Dzielnica Nadmorska znajduje się nieopodal pięknej, szerokiej plaży, która co roku wygrywa w rankingach popularności. Pierwszy budynek oferuje lokale 1-, 2- i 3-pokojowe o metrażu od 20 do 79 m2. Na terenie osiedla znajdować się będzie ośrodek SPA, restauracja oraz bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci. Dla osób posiadających samochody deweloper przygotował wielostanowiskowy garaż podziemny. Wszystkie apartamenty standardowo wyposażone są w aneksy kuchenne z pełnym AGD, a do wykończenia zostaną użyte materiały najwyższej jakości. Oddanie do użytku planowane jest na II kwartał 2015 roku.
Za sprzedaż odpowiada ogólnopolski operator apartamentów na wynajem krótkoterminowy firma Sun & Snow. W ofercie przeważają tzw. mikroapartamenty, czyli mieszkania o powierzchni między 20 a 26 m2. Ceny za najmniejsze lokum, wykończone pod klucz, zaczynają się od 233 000 PLN netto + 8% VAT.
„W miejscowościach nadmorskich licznie odwiedzanych przez letników, małe apartamenty na wynajem są szczególnie atrakcyjne pod kątem inwestycyjnym. Zakup lokum o powierzchni zbliżonej do pokoju hotelowego, w którym goście dzięki aneksowi kuchennemu  i funkcjonalnej łazience, mogą w pełni cieszyć się niezależnością, zapewnia wysokie obłożenie w trakcie sezonu turystycznego. Mikroapartamenty mogą okazać się więc rentowniejsze od większych lokali, ze względu na atrakcyjną cenę zakupu.” – mówi Dorota Tobiasz z Działu Inwestycji Sun & Snow.
Inwestowanie kapitału w nieruchomości wakacyjne stanowi alternatywę dla lokat bankowych czy obligacji, które –  ze względu na historycznie niski poziom stóp procentowych – przyniosłyby inwestorom znacznie niższe zyski. Dodatkowy czynnik to dynamiczny wzrost wartości tego segmentu rynku.  
Klienci, którzy wybiorą zakup z opcją gwarantowanego wynajmu, podpisują długoterminową umowę z Sun & Snow. Przez pierwsze pięć lata operator gwarantuje 6% zwrot z inwestycji rocznie, a długoterminowo dochód z najmu nie powinien być niższy. W ramach umowy właściciel zakupionego apartamentu korzysta z usługi zarządzania  wynajmem. W Sun & Snow obejmuje ona działania marketingowe, system rezerwacyjny, kompleksową obsługę gości, a także Program dla Właścicieli Apartamentów. Oprócz zysku z najmu krótkoterminowego, właściciel może również wykorzystywać lokal na własne potrzeby, ciesząc się urokami nadmorskiego kurortu.
AQUAMARINA to typowa inwestycja typu „second home”. Przygotowana przez doświadczonego dewelopera SABE Investments Sp. z o. o., charakteryzuje się atrakcyjną lokalizacją w jednym z najciekawszych polskich kurortów. Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce leżącym na 44 wyspach, stąd rejon, w którym się znajduje, nazywany jest często Krainą Polskich Wysp. Nadmorskie miasto, od strony południowej otoczone szerokimi wodami rzeki Świny i Zalewu Szczecińskiego, to modne kąpielisko i uzdrowisko. Miejscowy łagodny mikroklimat z pewnością zainteresuje osoby stawiające na turystykę zdrowotną, a odpoczywający tutaj goście mogą korzystać z dobroczynnego działania borowiny i solanek. Walory przyrodnicze, bliskość Wolińskiego Parku Narodowego z rezerwatem żubrów, oraz liczne atrakcje turystyczne, wpływają na popularność Świnoujścia wśród wczasowiczów nie tylko z Polski, ale i zagranicy.

 

* * *

 

Informacje o Sun & Snow:
Sun & Snow jest największą w kraju firmą zarządzającą wynajmem apartamentów w systemie krótkoterminowym, w aglomeracjach miejskich oraz kurortach wakacyjnych. Obecnie spółka realizuje kompleks apartamentowo-hotelowy Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba, nowoczesny ośrodek górski składający się z trzech budynków apartamentowych oraz aparthotelu o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15 tys. mkw. Pierwszy etap został oddany do użytku na początku listopada 2012 r. Wartość inwestycji to 80 mln PLN. Wyłącznym operatorem całego kompleksu jest Sun & Snow, a deweloperem jest firma Univitae.

Sun & Snow zarządza ponad 800 apartamentami zlokalizowanymi w 24 najpopularniejszych polskich kurortach oraz aglomeracjach: Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Sopocie, Stegnie, Kątach Rybackich, Ustce, Jantarze, Juracie, Zakopanem, Krynicy-Zdrój, Wiśle, Karpaczu, Ustroniu, Szklarskiej Porębie, na Mazurach, a także w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Więcej informacji na stronie www.sunandsnow.pl.