Stare, śródziemnomorskie miasto Izola leży na południowo-zachodnim wybrzeżu Zatoki Triesteńskiej, gdzie prawdziwa tradycja rybołówstwa i winiarstwa, mistyczne ślady przeszłości i życzliwość mieszkańców tworzą niezapomniane mozaikę doświadczeń. Tu zawsze wita Was tętniące życiem miasto i jego romantyczny charakter. Dlatego właśnie mówi się, że nigdy nie zapomnisz Izoli

 

 

Burzliwa historia małego miasteczka rybackiego stworzyła wspaniałe skarby architektury i stare legendy, które przywracają czas, kiedy Izola była jeszcze wyspą. Śródziemnomorski duch jest tu doskonale wyczuwalny na średniowiecznych ulicach, w widoku kołyszących się łódek, w trakcie relaksujących pogawędkach z mieszkańcami, a także w aromacie owoców morza, którym zawsze towarzyszy dobre wino.

 

Życie w Izoli nigdy nie jest nudne. Przez cały rok odbywają się tu różne wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe, inspirowane starymi zwyczajami i tradycjami. Jest muzeum, są galerie i pracownie, które zaprowadzą Cię do świata sztuki i rzemiosła Istrii. Jeśli jednak będziesz chciał doświadczyć prawdziwego duchowego odświeżenia, wystarczy wypłynąć na Morze Adriatyckie.

 

Malownicza okolica Izoli, z wieloma dolinami i długimi wzgórzami, oferuje także wyśmienite przysmaki, których można próbować w kilku lokalnych restauracjach i gospodarstwach turystycznych. Większość z nich oferuje wspaniały widok na Zatokę Triesteńską. Okolice Izoli kuszą także niezliczonymi możliwościami spędzania wolnego czasu i odkrywania naturalnego piękna wzgórz Istrii z pięknymi kamiennymi domami i starymi kościołami. Można je zwiedzać zarówno na piechotę, jak i podczas rowerowych wycieczek, czy nawet konnych eskapad.