– proste pomysły na udany weekend

Wiosenne poranki coraz częściej witają nas ciepłymi promieniami słońca, dodając energii i zachęcając do całodniowej aktywności. I chociaż w tygodniu większość dnia spędzamy w pracy, to weekendy warto zarezerwować na wypoczynek na świeżym powietrzu.

Leniuchów, którzy z wyprzedzeniem planują relaks na kanapie, zachęcamy w zamian do odświeżenia rowerów i podpowiadamy jak zaplanować wolny czas oraz co ze sobą zabrać, by spędzić przyjemny weekend w plenerze.

Wiosenne weekendy, gdy nie myślimy jeszcze o dłuższym urlopie, spędzamy zazwyczaj zwiedzając pobliskie miasta albo organizując przejażdżki rowerowe po okolicy. Możemy również zaplanować wypoczynek w mieście, przenosząc się jednak w jego bardziej malownicze strony, czyli do parku. Piknik na łonie natury to gratka dla par, rodzin z dziećmi i przyjaciół. Wspólnie spędzony dzień, w skąpanym promieniami słońca parku, zapewni nam porządną dawkę uśmiechu.

Aktywnie z dobrym planem

Zabierając się do organizacji rowerowej wycieczki musimy zaplanować trasę, jaką zamierzamy pokonać. Pamiętajmy, by dostosować ją do możliwości wszystkich uczestników, zwłaszcza dzieci, którym energii i sił starczy na krótszy dystans niż dorosłym. Możemy robić w trakcie jazdy kilkunastominutowe przerwy, by zregenerować siły albo umówić się na dłuższy wypoczynek po przejechaniu wyznaczonej trasy. Wtedy dobrym pomysłem będzie piknik, podczas którego zjemy przygotowane wcześniej przekąski. Ale po kolei… Przed wyjazdem sprawdźmy stan wszystkich rowerów – powietrze w oponach, hamulce i siodełka tak, by po drodze nie pojawiły się niespodziewane trudności. Po dłuższej przerwie w użytkowaniu roweru warto raz jeszcze dopasować siodełko – dzieci mogły urosnąć i potrzebny będzie zakup większego modelu, albo stare jest już na tyle zużyte, że nie zapewni nam wygody podczas jazdy. W sklepie KiK znajdziemy siodełka zarówno wąskie (o wielkości 26×16 cm), jak i szerokie (o wielkości 26×33 cm) z wygodnym żelowym obiciem. Zadbajmy również o kaski – nie tylko dla dzieci – które zabezpieczą głowę w razie upadku. Dostępne w sklepach KiK modele są na tyle oryginalne, że poczucie wstydu możemy spokojnie schować do kieszeni. W dodatku od wewnętrznej strony kaski są wzmocnione materiałem o wysokiej odporności na uderzenia, a z zewnątrz pokryte siateczką pozwalającą na cyrkulację powietrza, zapewniając komfort w czasie jazdy. Niezbędne będą również światełka, w które wyposażamy rower z przodu i z tyłu. LED-owe lampki o różnych funkcjach świecenia będą praktycznym rozwiązaniem, które zagwarantuje rowerzystom bezpieczeństwo i dobrą widoczność na drodze. Rekreacyjna wyprawa na jednośladzie może być mimo wszystko wyczerpująca, dlatego z wyprzedzeniem zadbajmy o to, by każdy miał pod ręką drobną przekąskę i napój. Najlepiej schować je w trwałym metalowym koszyku, doczepianym na zatrzask do kierownicy lub na bagażnik, dzięki czemu ciężar nie będzie uciążliwy dla rowerzystów. Kiedy już dotrzemy do celu pozwólmy wszystkim odpocząć i się zrelaksować. Warto zatrzymać się w spokojnym miejscu, gdzie bez pośpiechu zjemy i nacieszymy się piękną przyrodą. Pojemniki na żywność z bezpiecznym zamknięciem i poręczne termoizolacyjne torby pozwolą nam zabrać ze sobą pożywny prowiant. Kolorowe opakowania sprawdzą się jednocześnie jako miseczka, z której zjemy. Koniecznie przygotujmy na tę okazję sycące kanapki, owoce i napoje, które pozwolą nam zregenerować siły na drogę powrotną.

Relaks pod chmurką

Nie tylko rowerowa wyprawa może zakończyć się piknikiem. Taka forma weekendowego wypoczynku może być docelowym planem. Park, skwer, miejski ogród czy plaża to idealne miejsca by spędzić czas wspólnie z rodziną. Zabierzmy ze sobą psa, który zmotywuje nas do ruchu i zabawy. Co warto przygotować na tę okazję? Przede wszystkim koc, na którym wszyscy wygodnie się rozsiądą. Planując spędzić poza domem więcej czasu przygotujmy pomysłowe przekąski. Świetnie sprawdzą się kolorowe pojemniki w różnych kształtach, z przegródkami, w których jedzenie prezentuje się naprawdę smakowicie. Przydadzą się również lekkie naczynia i sztućce, serwetki i podkładki. Wszystko najlepiej zapakować w jedną torbę, żeby o niczym nie zapomnieć. Przygotujmy też plecak z zabawkami dla dzieci i dla naszych czworonożnych pupili. Ruch na świeżym powietrzu, kiedy będziemy zabawiać maluchy albo ganiać się z psem wprawi nas w jeszcze lepszy humor.