Przy zakupie biletu lotniczego na stronie klm.pl można teraz zarezerwować nocleg w jednym z niepowtarzalnych miejsc w 190 krajach!

Warszawa, 6 lutego 2015 r. – Dzięki współpracy linii KLM z platformą Airbnb, podróżnym na całym świecie umożliwiono zakup w jednym miejscu przelotu i rezerwację noclegu. W bogatej bazie Airbnb są tysiące propozycji, w tym: domek na drzewie, łódź, czy igloo! Planując wyjazd, warto również zajrzeć do przewodników turystycznych KLM (Travel guides), które zawierają mnóstwo cennych danych dotyczących ponad 600 miast. Dostępne na klm.pl dostarczą informacje o zabytkach, atrakcje turystyczne warte zobaczenia, ciekawostki, a także propozycje noclegowe Airbnb.

Wyszukiwarka noclegów Airbnb jest już dostępna na stronie internetowej klm.pl i dokonując zakupu biletu lotniczego, można od razu w prosty i wygodny sposób zarezerwować zakwaterowanie. Integracja strony KLM z platformą społecznościową to znaczne ułatwienie dla pasażerów w planowaniu wyjazdu, gdyż oferta Airbnb jest bardzo różnorodna, i co ważne, dostępna na każdą kieszeń. Spośród 34 tysięcy miast w 190 krajach można wybrać także bardzo oryginalne miejsca pobytu, jak zamek, nowoczesne studio, prywatny dom, apartament na barce, a nawet igloo! To może być doskonała okazja, aby spełnić marzenia i zaplanować niepowtarzalną rocznicę ślubu, podróż poślubną czy sprawić bliskiej sobie urodzinową niespodziankę.  

Aby dokonać rezerwacji zakwaterowania należy na stronie klm.pl w zakładce Przygotuj się do podróży (Prepare for travel) wejść do sekcji Przewodniki (Destination Guide) i wybrać miasto docelowe, następnie Zakwaterowanie (Accommodation), a wyszukiwarka pokaże pełną gamę noclegów dostępnych w interesującym nas miejscu. Ponadto przewodniki turystyczne na stronie KLM pozwolą błyskawicznie znaleźć wiele przydatnych informacji na temat wybranego celu podróży (m.in. dotyczących  zabytków, atrakcji turystycznych, transportu, historii), a całość uzupełniają zdjęcia. Opisy i wskazówki dotyczą aż 627 miejsc na całym świecie.

Współpraca KLM z portalem Airbnb rozpoczęła się od konkursu, w którym do wygrania był nocleg w samolocie-apartamencie, ulokowanym w samym sercu lotniska Schiphol w Amsterdamie. Dzięki niecodziennej akcji holenderskiej linii, w gronie szczęśliwców znaleźli się: rodzina z Rotterdamu z czteroletnimi bliźniakami, które po raz pierwszy widziały wnętrze prawdziwego samolotu, para z Rzymu celebrująca urodziny męża oraz dwie przyjaciółki z Jamajki i Stanów Zjednoczonych, które postanowiły spotkać się po latach właśnie w Amsterdamie. Ich wejście na pokład można zobaczyć na: http://youtu.be/ojdfIaYAMKg

„Goście Airbnb oraz podróżni KLM poszukają tych samych rzeczy planując swoją podróż: swojskiego klimatu, niepowtarzalnych doświadczeń, jak i indywidualnego podejścia. Linia KLM dzięki swojej bogatej siatce połączeń oferuje loty do najdalszych zakątków świata, takich jak Bogota i Almaty. Jest więc mnóstwo okazji, aby przyjrzeć się ofercie noclegowej Airbnb w 190 krajach, obejmującej mieszkania, domy, wille, a nawet domki na drzewie, łodzie czy igloo.” – stwierdza Even Heggernes, Manager Airbnb na kraje skandynawskie i Holandię.

Planując najbliższą podróż warto sprawdzić oferty w trwającej właśnie promocji cenowej Air France KLM, w której jest do wyboru kilkadziesiąt miast na kilku kontynentach! Bilety można rezerwować do 10 lutego br., a podróż należy zaplanować do 20 czerwca 2015 roku. Szczegóły na temat tańszych przelotów znaleźć można na stronach: www.airfrance.pl oraz www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.  Pozostając na stronie klm.pl, do biletu wyszukujemy hotel z oferty Airbnb i…. w drogę!

 

***

Airbnb to platforma społecznościowa, dzięki której można wynająć miejsce noclegowe w ponad 34 000 miastach i 190 państwach. Służy ona publikowaniu ofert, odkrywaniu i rezerwowaniu unikatowych miejsc pobytu poprzez internet lub urządzenia mobilne. W Airbnb można znaleźć zarówno ofertę wynajmu apartamentu na jedną noc, zamku na tydzień czy willi na miesiąc w najdalszych zakątkach globu.
KLM Royal Dutch Airlines (holenderskie Królewskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. KLM dysponuje flotą 206 samolotów i zatrudnia 32 tys. pracowników. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 51 milionów pasażerów, holenderski przewoźnik oferuje połączenia do 130 miast. Linia KLM stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. W 2004 roku linie lotnicze KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Obydwie linie dysponują potężną siatką połączeń, która  liczy obecnie 231 kierunków w blisko 103 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 24,5 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1052 miejsc, w 177 krajach.