Coraz więcej kobiet w Polsce dba na co dzień o zdrowie i kondycję, uprawia ulubione sporty, nierzadko ekstremalne, a także aktywnie podróżuje. Serwis społecznościowy – Traseo.pl zauważa, że społeczność pasjonatów aktywnego stylu życia, wędrowania i rejestrowania tras GPS przyciąga coraz więcej kobiet zainteresowanych sportem i turystyką.

– Są tu aktywne biegaczki, rowerzystki, miłośniczki wspinaczek górskich, narciarstwa turystycznego i biegowego oraz nordic walking – zauważa Natalia Szymonowska, specjalistka ds. promocji serwisu Traseo.pl. – Aktywność to czysta przyjemność, źródło przyjemności i zabawy, a skoro przy takiej okazji można zadbać o zdrowie, to koniecznie trzeba znaleźć na to czas! – zachęca.

Przy okazji Dnia Kobiet Traseo.pl prezentuje kilka tras rekomendowanych przez aktywne kobiety, by zainspirować do czerpania przyjemności z aktywnego stylu życia i podróżowania. Na zakończenie sezonu narciarskiego ciekawe trasy narciarskie poleca współpracowniczka Traseo – Natalia Tomasiak, pasjonatka gór i dalekich podróży, która pływa, jeździ na rowerze, uprawia narciarstwo i snowboard, instruktorka teamu instruktorki.com. – Nie wiem co to nuda, każdą wolną chwilę spędzam w górach, zdobywając nowe szczyty, przemierzając kolejne kilometry. Wakacje zawsze spędzam pod namiotem, a zimę w górach – to najpiękniejsza pora roku. – opowiada Natalia Tomasiak. – Odkąd poznałam ski-toury jestem nimi zafascynowana. Nawet jak nie ma śniegu to zdarza mi się ubierać moje „szutrowe” narty i gdzieś tam wypatrywać śniegu, tak jak to było w tym roku. Narciarstwo to nie tylko dwie „deski”, to także znajomi, przygody, przyjemnie spędzony czas – zachęca.

Przy okazji kończącego się sezonu narciarskiego, Traseo.pl zaprasza wszystkich, a zwłaszcza aktywne kobiety do udziału w konkursie na najlepszą trasę narciarską. Do wygrania są dwa zestawy nart (biegowe – Alpina TNB i zjazdowe – LUSTI FCT) oraz nerka biodrowa SKIGO. Wystarczy zarejestrować się w portalu Traseo.pl i dodać trasę narciarską dowolnego rodzaju – skiturową, zjazdową, biegową itp., bez ograniczeń geograficznych. Trasy można dodawać za pomocą aplikacji mobilnej Traseo, która służy m.in. do nagrywania i przeglądania tras (za pomocą GPS). Można także dodać plik .gpx lub narysować trasę ręcznie, za pomocą bardzo łatwych narzędzi. Dodane trasy zostaną ocenione pod względem atrakcyjności, jakości dodanych zdjęć oraz opisu. Konkurs trwa jeszcze do 15 marca. Ruszajmy w trasę, zakładajmy narty i powalczmy o świetny sprzęt! Więcej informacji na stronie konkursowej: http://www.traseo.pl/strona/konkurs-narty.

 

Oto kilka tras narciarskich na zakończenie sezonu polecanych przez kobiety na Traseo.pl:

http://www.traseo.pl/trasa/szczawnik-jaworzynka-wierchomla-szczawnik

http://www.traseo.pl/trasa/szczawnik-jaworzynka-bacowka-nad-wierchomla

http://www.traseo.pl/trasa/spalona-dolina-pod-salatynem

http://www.traseo.pl/trasa/ski-tour-nad-powroznikiem

http://www.traseo.pl/trasa/kuznice-kasprowy-wierch-na-ski-tourach

 

Inne przykładowe trasy rekomendowane przez aktywne kobiety na Traseo.pl:

http://www.traseo.pl/profil/faramka

http://www.traseo.pl/profil/Magda

http://www.traseo.pl/profil/jota18

http://www.traseo.pl/profil/marta.majdzik

http://www.traseo.pl/profil/dorcia39/page/2/limit/10/tab/routes

http://www.traseo.pl/profil/agnieszka.fuerst

http://www.traseo.pl/profil/martag

http://www.traseo.pl/profil/ja_andzia72

http://www.traseo.pl/profil/gaska/page/1/limit/10/tab/routes

http://www.traseo.pl/profil/peputka

 

Traseo.pl to serwis społecznościowy oraz aplikacja mobilna dla aktywnych. Umożliwia w bardzo prosty sposób rejestrowanie i publikowanie zapisów swoich tras na mapie, czyli tworzenie propozycji wycieczek i własnych wypraw wraz z mapą, śladem GPS, zdjęciami i ciekawymi miejscami, a także bezpłatne przeglądanie, pobieranie i korzystanie z tras stworzonych przez innych internautów na swoim smart fonie lub innym telefonie komórkowym. Traseo.pl tworzą ludzie, których pasją są podróże oraz różnego rodzaju aktywność sportowa i turystyczna. Internauci dodali na stronie blisko 21 tysięcy tras, a społeczność Traseo.pl liczy już blisko 7,5 tysiąca użytkowników.