9 marca o godzinie 11.00 w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbędą się warsztaty rodzinne „Wyspa Bajek”. Na uczestników czekają zajęcia edukacyjne, które zainspirują najmłodszych do tworzenia własnych bajek.

 

„Zatoka Czasu” to to kolejne zajęcia z cyklu „Wyspa Bajek”, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Muzeum. Podczas warsztatów przemieścimy się w różnych strefach czasowych – od strefy czasu pobudki i budzików w sypialni króla Stanisława Augusta, po strefę czasu pracy w gabinecie króla. Dzieci wraz z opiekunami wspólnie stworzą opowieści, których świadkiem będzie już tylko wiszący na ścianie stary, zepsuty zegar. Inspiracją do tworzenia bajek będą dźwięki, rymowanki i zaśpiewy.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 3 – 5 lat. Prowadzi je Anna Zajda – plastyczka i animatorka, absolwentka edukacji artystycznej na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym, miłośniczka sztuki akcji, rzeźby, rękodzieła, land artu i opowiadania bajek. Cykl warsztatów „Wyspa Bajek” odbywa się przez cały rok, w każdą drugą niedzielę miesiąca, o godzinie 11:00.

Informacje i zapisy: tel.: 22 50 60 102, e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl . Zapisy na zajęcia trwają do 7 marca, do godz. 16:00. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł. Jest możliwość wykupienia karnetu rocznego lub karnetu na sześćwarsztatów.

 

Więcej aktualności na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie