Kolej linowa na Górę Parkową kursować będzie przez całą noc sylwestrową. Na szczycie odbędzie się zabawa dla dzieci i dorosłych.

Już niedługo Krynica-Zdrój zmieni się w rodzinne centrum rozrywki. Od 27 grudnia 2014 r. do 4 stycznia 2015 r. (z wyjątkiem sylwestra i Nowego Roku) na szczycie Góry Parkowej na najmłodszych czekać będzie mnóstwo świątecznych atrakcji. Prosto ze śnieżnej Finlandii do Krynicy zawitają renifery Rudolf i Nico, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przybędzie również Mikołaj wraz ze swoimi elfami, od którego będzie można otrzymać drobne upominki. Atrakcje dostępne będą w godzinach 10-18.

W sylwestra na liczne atrakcje mogą liczyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla najmłodszych zabawa rozpocznie się już rano, o godzinie 11. Z myślą o nich przygotowane zostały gry, zabawy, przebieranki i animacje, a w samo południe – powitanie Nowego Roku. W górę wystrzelą konfetti, serpentyny i różnokolorowe balony. Cała zabawa potrwa do godziny 14, wstęp dla dzieci będzie bezpłatny.

Na godzinę 20 zaplanowano natomiast początek sylwestrowej zabawy dla dorosłych. Będzie można potańczyć przy muzyce na żywo i w miłej atmosferze przywitać Nowy 2015 Rok. O północy niebo rozbłyśnie tysiącami fajerwerków.

W ostatni dzień grudnia kolej linowo-terenowa na Górę Parkową będzie czynna od godziny 10, a kursy odbywać się będą przez całą noc, aż do 5 rano w Nowy Rok.

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju (742 m) to szczyt w Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim, jeden z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych miasta. Wzgórze porasta sześćdziesięciohektarowy Park Zdrojowy, z licznymi ścieżkami spacerowymi i altankami, ścieżką zdrowia i dwoma szlakami turystycznymi. Popularnym miejscem wypoczynkowym jest Polana Michasiowa.

Na szczyt można wjechać kolejką linowo-terenową wybudowaną w 1937 roku. Jest to pierwsza w Polsce i najstarsza kolej linowo-terenowa. Na szczycie zlokalizowany jest punkt widokowy, Rajskie Zjeżdżalnie, restauracja i wyciąg narciarski przystosowany dla dzieci.

Plik graficzny dostępny pod adresem: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/20532,,koleja-linowa-na-sylwestra-na-gorze-parkowej-

Źródło: Polskie Koleje Linowe S.A.