Nagroda główna za najlepsze stanowisko XIX edycji Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014 powędrowała do Biura ds. Turystyki Egiptu. Stoisko Kraju Faraonów zostało docenione zarówno za oryginalność, jak i profesjonalizm przygotowania.

 

Na tegoroczne Targi Lato 2014 Egipt przygotował stanowisko, które wyróżniało się spośród innych zarówno wielkością, jak i estetyką. Malownicze zdjęcia, płynąca z głośników orientalna muzyka oraz filmy przedstawiające najbardziej urokliwe miejsca tego kraju przez trzy dni imprezy przyciągały spragnionych słońca gości. Na stanowisku czekały na nich profesjonalnie przygotowane materiały – mapki, foldery, przewodniki, oraz ciekawe gadżety, takie jak książki, bransoletki czy skórzane wizytowniki. Informacji o najciekawszych regionach Kraju Faraonów udzielał, m.in. sam Dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu, Ahmed Sobhi.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego udziału w tegorocznych Targach Turystyki i Wypoczynku Lato 2014. Były one doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców, jeszcze przed początkiem letniego sezonu turystycznego, bogatej oferty wyjazdowej Egiptu.” – powiedział Ahmed Sobhi, Dyrektor Biura ds. Turystyki Egiptu.

Na stanowisku Egiptu wystawiali się również touroperatorzy – Best Reisen Group, Exim Tours, Sun&Fun Holidays, Sunshine Holiday, Wezyr Holidays, którzy prezentowali odwiedzającym konkretne oferty wycieczek. Goście chętnie dopytywali się o różne typy wyjazdów – te w celach wypoczynkowych, wycieczki objazdowe połączone ze zwiedzaniem oraz spływy Nilem. Zainteresowanie, jakim cieszył się Egipt podczas Targów Lato 2014, może przyczynić się do zwiększonej liczby wyjazdów Polaków do Kraju Faraonów w zbliżającym się sezonie wakacyjnym. XIX edycja Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014 odbyła się w dniach 4-6 kwietnia, w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, na ul. Marsa 56c.