Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach zaprasza dzieci i dorosłych na niezwykłe place zabaw ulokowane na górskich stokach. Na amatorów aktywnego wypoczynku czekają tu ścieżki edukacyjne, terenowe hulajnogi i trójkołowce, trampoliny czy samochodziki buggy

 

Najwyżej położony plac zabaw w Czechach znajdziemy na wysokości 1235 m n.p.m. Rozciąga się stąd przepiękny widok na okolicę. Dzieci mają tu do dyspozycji mnóstwo atrakcji – między innymi drabinki, zjeżdżalnie czy ścianki wspinaczkowe. Kolejny górski plac zabaw znajduje się przy górnej stacji kolejki linowej św. Piotr. Tutaj na najmłodszych czekają huśtawki, ścieżki fitness, dmuchane trampoliny i inne atrakcje. Ciekawostką jest także tak zwany letteringowy plac zabaw na Medvědinie, z wielkimi ściankami wspinaczkowymi w kształcie liter.

 

Na spacer z całą rodziną możemy wybrać się karkonoskimi trasami edukacyjnymi. Cztery ścieżki wiodą po stoku Medvědina i z Pláni do Świętego Piotra. Podczas wycieczki zapoznamy się z fauną i florą Karkonoszy. Całkowita długość tras wynosi trzydzieści kilometrów.

 

Miłośnikom adrenaliny polecamy zjazdy na hulajnogach terenowych czy trójkołowcach, bezpiecznych do sterowania także dla starszych dzieci. Amatorzy cykloturystyki mają do dyspozycji rowery górskie i elektryczne, na których nawet strome podjazdy nie będą trudnością.

 

W gorące, letnie dni warto odwiedzić kąpielisko na Zaporze Łabskiej. Możemy tu wykąpać się, popływać łódką lub na coraz popularniejszym paddle boardzie (desce z wiosłem).  

 

Więcej informacji o atrakcjach Szpindlerowego Młyna znajdziemy na stronie www.skiareal.cz