Linie Emirates otworzyły 1 pażdziernika drugie codzienne połączenie z portu lotniczego w Dubaju (DXB) na lotnisko w Bostonie (BOS). 


Samolot nowego rejsu nr EK239 wyrusza z Dubaju o 3:20 w nocy i ląduje w Bostonie o 8:55. Rejs powrotny nr EK226 rozpoczyna się o godzinie 11:55, a przylot do Dubaju przewidziany jest na kolejny dzień o godzinie 8:15. Nowe połączenie uzupełni obecne loty nr EK237 obsługiwane przez Boeinga 777-300ER, który startuje z Dubaju o 8:40 i ląduje w Bostonie o 14:15. Dodatkowe loty w rozkładzie uwzględniają potrzeby klientów podróżujących z wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych do Dubaju, a także pasażerów korzystających z ogromnej sieci połączeń Emirates z Dubaju. 

Drugie połączenie do Bostonu będzie także obsługiwane przez Boeinga 777-300ER Emirates, w którym znajduje się 8 luksusowych kabin prywatnych w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 304 fotele w klasie ekonomicznej. 

Dodatkowe połączenie do Bostonu nie tylko dwukrotnie zwiększa nasze oferowanie, aby uwzględnić zapotrzebowanie pasażerów na tej trasie, ale także daje pasażerom możliwość podróżowania do nowych kierunków z lotniska Boston Logan International – powiedział Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West. Ponadto nowe loty ulepszą połączenia dla pasażerów podróżujących z Dhaki, Kalkuty i wielu miast Afryki, Zatoki Perskiej i Bliskiego Wschodu do Dubaju, a stamtąd – do Stanów Zjednoczonych – dodał Hubert Frach