Linie Emirates ogłosiły, że wszystkie loty do Hiszpanii będą realizowane przez sztandarowy samolot przewoźnika, Airbusa A380. Oprócz dotychczasowych dwóch codziennych połączeń A380 do Barcelony, linie wprowadzą drugie połączenie A380 do Madrytu, tym samym znacznie zwiększając oferowanie na trasie między Dubajem a Hiszpanią. Zmiana ta rozszerzy wybór połączeń obsługiwanych w całości przez A380 z dużymi ośrodkami turystycznymi i biznesowymi, takimi jak Australia, Chiny, Korea Południowa czy Azja Południowo-Wschodnia z zaledwie jedną przesiadką w Dubaju

 

 

  • Cztery codzienne połączenia A380 w każdą stronę na trasie Dubaj-Barcelona/Madryt
  • Łączna zdolność przewozowa na trasie Dubaj-Hiszpania to 2044 miejsca w każdą stronę
  • Bliskie więzi między Dubajem a Hiszpanią dzięki umowie sponsorskiej z Realem Madryt i działalności SkyCargo

 

 Od 1 września tego roku rejsy Emirates nr EK143/144 będą realizowane przez Airbusa A380 w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 399 wygodnych miejsc w klasie ekonomicznej. We wszystkich klasach pasażerowie będą mogli korzystać z Internetu bezprzewodowego oraz wybierać spośród ponad 2 500 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i grami – w tym bogatej oferty w języku hiszpańskim – w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej Emirates ice Digital Widescreen.  Na trasach do Hiszpanii podróżni mogą również liczyć na słynną obsługę wielonarodowego personelu pokładowego, a także wybór najlepszych win i inspirowanych kuchnią regionalną dań przyrządzonych z najwyższej jakości składników.

 

Co więcej, pasażerowie klas pierwszej i biznes mogą skorzystać z darmowej usługi szoferskiej podczas drogi na lotnisko i z powrotem oraz odprężyć się w ekskluzywnej poczekalni Emirates wybranych miejscowościach na całym świecie. Po wejściu na pokład pasażerowie premium otrzymują luksusowe zestawy akcesoriów włoskiej marki Bulgari i mają dostęp do salonu pokładowego Emirates. Podróżujący klasą pierwszą mogą także odświeżyć się podczas lotu, korzystając z pokładowego prysznica Shower Spa.

 

Powiązania Madrytu z Emirates wykraczają daleko poza dwa codzienne połączenia lotnicze. Od 2011 roku linie Emirates sponsorują drużynę Realu Madryt. Ponadto oddział Emirates SkyCargo ułatwia import i eksport najważniejszych produktów, łącząc hiszpańskie firmy ze światem. W 2016 roku przewoźnik przetransportował z Hiszpanii ponad 70 000 ton cargo, m.in. odzież, produkty spożywcze, takie jak ryby czy oliwa, środki lecznicze i obuwie, które trafiły do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Afryki, Hongkongu, USA, Australii czy Meksyku. Oprócz czterech codziennych lotów pasażerskich linie Emirates realizują również połączenia towarowe do Barcelony i Saragossy.