Linie Qatar Airways zwiększają częstotliwość lotów do Europy Wschodniej i krajów nordyckich Wielokrotnie nagradzane linie lotnicze, z uwagi na wzrost zapotrzebowania pasażerów, podwajają liczbę codziennych lotów do Warszawy,  Pragi, i Helsinek

 

Qatar Airways podwoiły ilość lotów do kilku portów docelowych w Europie Wschodniej i w krajach nordyckich z uwagi na znaczny wzrost zapotrzebowania pasażerów na loty do Warszawy, Pragi i Helsinek. Od połowy grudnia linie lotnicze wprowadzają dodatkowe, codzienne połączenie na każdej z powyższych tras, żeby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na podróż w obu kierunkach. Qatar Airways uruchamiają dodatkowe rejsy, które będą obsługiwane przez samoloty typu Airbus A320, które oferują 132 dodatkowe miejsca na codziennych lotach w obie strony.

 

Wzrasta częstotliwość lotów ponad rok po wprowadzeniu do Warszawy szerokodałubowego samolotu Airbus A330,  w Pradze jedynie po 8 tygodniach od otwarcia tego połaczęnia, a w Helsinkach w pierwszą rocznicę rozpoczęcia lotów do Finlandii.

 

– Qatar Airways z radością odpowiadają na wzrost zapotrzebowania pasażerów, podwajając liczbę codziennych lotów do Warszawy, Pragi oraz Helsinek. Zgodnie z naszymi planami rozwoju, wzrost liczby lotów zapewni jeszcze większe możliwości wyboru naszym pasażerom. Będą mogli z łatwością przesiadać się na międzynarodowy lotnisku Hamad International Airport i korzystać z rejsów do ponad 150 destynacji na całym świecie –  mówi Generalny Dyrektor Grupy Qatar Airways, Pan Akbar Al Baker.

 

Wzrost liczby lotów Qatar Airways do Helsinek został ogłoszony w pierwszą rocznicę otwarcia tego połączenia. Oznacza to, że linie oferują teraz rejsy do stolic nordyckich: Oslo, Kopenhagi, Sztokholmu i Helsinek w liczbie 98 lotów tygodniowo do i z lotniska Hamad. Poza lotami do Helsinek obecnie obsługiwanymi przez Boeing 787, do Sztokholmu, Kopenhagi i Oslo można także dostać się na pokładzie samolotów typu Dreamliner.

 

Dodatkowe loty do Warszawy, Pragi i Helsinek będzie obsługiwać Airbus A320 wyposażony w 12 miejsc klasy biznes oraz 120 miejsc w klasie ekonomicznej. Linie rozszerzają dotychczasową ofertę lotów obsługiwanych przez Airbus A320 do Pragi, przez Boeing 787 Dreamliner do Helsinek oraz przez Airbus A330 do Warszawy. 

 

Pasażerowie latający w klasie biznes będą mogli zrelaksować się w wygodnych fotelach, które rozkładają się do płaskiej pozycji oraz rozkoszować się pięciogwiazdkowymi potrawami i napojami serwowanymi na żądanie. Podróżni mogą także korzystać z nagradzanego systemu rozrywki pokładowej, Oryx One, oferującego do 4000 opcji rozrywki, od najnowszych hitów kinowych, przez telewizyjne seriale, muzykę, gry i dużo więcej.

 

Wielokrotnie nagradzane linie lotnicze otrzymały szereg wyróżnień w tym roku, włączając tytuł Linii Lotniczych Roku na prestiżowej ceremonii Skytrax World Airline Awards 2017, zorganizowanej podczas targów lotniczych w Paryżu. To już po raz czwarty linie Qatar Airways zostały docenione przez pasażerów z całego świata. Narodowy przewoźnik katarski wygrał także inne nagrody podczas tej ceremonii, włączając tytuł Najlepsza Linia Lotnicza na Bliskim Wschodzie, Najlepsza Klasa Biznes oraz Najlepszy Salon Biznesowy dla Klasy Pierwszej.

 

Nowy rozkład do Warszawy:

 

Doha – Warszawa

 

Codziennie:

 

QR 261 Wylot DOH 16:00 Przylot WAW 20:00

QR 262 Wylot WAW 21:10 Przylot DOH 04:50+1