Warszawa, 16 lipca 2014 roku – Przez cały październik stewardesy i stewardzi LOT-u będą nosić w klapach swoich mundurów różowe wstążeczki. To znak zaangażowania się w polską część międzynarodowej kampanii walki z rakiem piersi. Na pokładach samolotów polskiego przewoźnika pojawią się również zapowiedzi o akcji, uświadamiające jak istotna jest profilaktyka antynowotworowa.

Ruszyły przygotowania do kolejnej odsłony Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi.

Październik, jak co roku, obchodzony będzie jako miesiąc walki z rakiem. W 2014 r. LOT już po raz szósty został partnerem Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi w Polsce.
Ponownie przyłączył się do akcji profilaktyki, szerząc ideę projektu – wczesne wykrycie raka piersi może uratować życie.

Przez miesiąc personel pokładowy PLL LOT będzie nosić w klapach mundurów różowe wstążeczki symbolizujące akcję. Przez dwa tygodnie informacje na temat Kampanii przekazywane będą także podczas zapowiedzi pokładowych w czasie rejsów polskiego przewoźnika.

– Zaangażowanie LOT jest bezcenne – mówi Elżbieta Borsuk, szef komunikacji Estee Lauder. – Nie ma lepszej metody niż uświadamianie konieczności regularnych badań, a przede wszystkim tego, że rak piersi wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny.

Organizatorem międzynarodowej Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi, koncentrującej się na ratowaniu życia kobiet na całym świecie i realizacji wizji świata bez raka piersi jest firma Estée Lauder Companies. Tegoroczne hasło – „Pokonajmy raka piersi. Razem jesteśmy silniejsi.” to wezwanie, które przybliża do całkowitego wyeliminowania raka piersi z naszego życia. W tym roku celem kampanii jest zebranie pięciu milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na badania nad rakiem piersi.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej,
na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.