Warszawa, 2 lipca 2014 roku – W lotnictwie nie ma miejsca na improwizację, w jazzie odwrotnie. Na szczęście przeciwieństwa się przyciągają tworząc idealną harmonię! Właśnie dlatego Polskie Linie Lotnicze LOT po raz kolejny zostały Oficjalnym Przewoźnikiem Festiwalu Jazz na Starówce 2014.

Program tegorocznej edycji festiwalu jest niezwykle bogaty. Najpierw 4 lipca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpi słynny jazzowy pianista Jacky Terrasson, który na scenie pojawi się wraz z zespołem jako Jacky Terrasson Trio. Następnie od 5 lipca na Rynku Starego Miasta w każdą kolejną sobotę będzie można usłyszeć gwiazdy światowej sławy, od znanej miłośniczki podniebnych podróży – Urszuli Dudziak, przez wybitnego trębacza Roya Hargrove’a, aż po wirtuoza gitary Mike’a Sterna. Festiwal potrwa do końca sierpnia.

Polskie Linie Lotnicze LOT są Oficjalnym Przewoźnikiem Festiwalu Jazz na Starówce po raz dziesiąty. Ponadto wszystkich miłośników jazzu każdego dnia LOT zaprasza na pokłady Dreamlinerów. W indywidualnym systemie rozrywki Pasażerowie lecący do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu znajdą specjalny kanał muzyczny pełen wysublimowanych jazzowych brzmień!

 

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.