Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkich muzyków-amatorów do sobotniego koncertowania na Scenie Otwartej. To miejsce, które każdemu daje możliwość podzielenia się swoją pasją muzyczną z publicznością, pokazania umiejętności gry na instrumencie oraz współtworzenia jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych lata – Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival.

Scena Otwarta jest dedykowana zarówno osobom, które muzykują amatorsko, jak również profesjonalistom, którzy chcieliby zaprezentować się festiwalowej publiczności. Instrumentaliści, orkiestry, chóry i soliści mogą przedstawić na Scenie Otwartej dowolnie wybrany program artystyczny. Zgodnie z ideą Festiwalu Strefa Ciszy, głosy i instrumenty powinny brzmieć naturalnie, bez dodatkowego nagłośnienia. Po zakończonym koncercie, każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa w Festiwalu.

Koncerty na Scenie Otwartej odbywają się w każdą festiwalową sobotę w godzinach 13:00 – 15:00 przy Starej Kordegardzie. Występ jednego wykonawcy może trwać do 20 minut. Pianiści mają do dyspozycji instrument klawiszowy.

Osoby zainteresowane udziałem, prosimy o wysyłanie zgłoszeń wraz z programem i preferowanym terminem koncertu na adres: koncert@muzykajest.pl lub zgłoszenia telefoniczne: (+48) 533 504 415.

Fotorelację z Festiwalu Strefa Ciszy i koncertów na Scenie Otwartej można oglądać na Facebooku: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na Instagramie: www.instagram.com/lazienkimuzeum. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.strefaciszyfestival.pl. Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są także na Twitterze: www.twitter.com/lazienkimuzeum .