Warszawa, 20 lutego2014 roku – Zimowe szaleństwo w Monachium, ostatnie letnie promienie słoneczne w Barcelonie, szał zakupów w Mediolanie lub Nowym Jorku albo wyjątkowy smak kuchni francuskiej. To tylko niektóre inspiracje i propozycje LOT-u skierowane do pasażerów, którzy od dzisiaj mogą korzystać z nowego serwisu podróżniczego przewoźnika.

 

„Inspiracje” – to nazwa nowego serwisu LOT-u dla pasażerów, za pomocą którego przewoźnik będzie przybliżał pod kątem turystycznym wszystkie swoje kierunki znajdujące się w siatce połączeń. Serwis będzie częścią strony internetowej lot.com. Wystarczy wejść w zakładkę „Promocje i bilety”, a następnie w „Planowanie” i kliknąć w „Inspiracje”. Można w nim znaleźć ciekawe pomysły na podróże oraz przewodniki na temat każdej destynacji do której operuje PLL LOT. Serwis nie tylko ułatwi zakup biletu, ale także organizację całej podróży oraz dostarczy praktycznych informacji na temat danego miasta (np. o transporcie publicznym, zabytkach, kulturze, restauracjach).

Korzystając z nowego rozwiązania, pasażer LOT-u będzie mógł „zainspirować się” wybierając jeden z 4 obszarów zainteresowań związanych z wyjazdem. Przewoźnik podpowie wybór miasta wartego odwiedzenia w następujących kategoriach: „zimowe szaleństwo”, „przedłużenie lata”, „kuchnie i smaki świata” albo „zakupy i wyprzedaże”.

 

LOT często jest postrzegany jako linia lotnicza mająca połączenia do „nudnych” miast biznesu lub oczywistych lokalizacji turystycznych takich jak Paryż czy Barcelona.
W rzeczywistości sami byliśmy zaskoczeni w trakcie tworzenia portalu Inspiracje jak wiele ciekawych miejsc i atrakcji można zobaczyć korzystając z naszych połączeń. Co więcej, mamy też bardzo wiele propozycji dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywni
 – mówi Michał Leman, dyrektor Marketingu i Produktu PLL LOT S.A.

Serwis podróżniczy PLL LOT będzie dostępny w 2 wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

W kolejnych miesiącach będą pojawiać się kolejne inspirujące tematy i kierunki. Serwis można odwiedzić poprzez lot.com lub bezpośrednio korzystając z adresu www.lot.com/inspiracje