LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Lwowa. Już od 4 sierpnia  Bombardiery Q400 LOT-u będą wykonywały rejsy na tej trasie z częstotliwością 2 razy w tygodniu. W ten sposób polski przewoźnik nie tylko umacnia pozycję lidera na Ukrainie, ale i rozbudowuje siatkę połączeń z portów regionalnych dołączając do oferty pierwsze bezpośrednie międzynardowe połączenie z Bydgoszczy

 

Od 4 sierpnia Bombardiery Q400 LOT-u będą obsługiwały połączenie między Bydgoszczą a Lwowem w każdy piątek i poniedziałek. Samoloty wystartują z Bydgoszczy o godzinie 03:10 i wylądują we Lwowie o 05:30. Rejsy z Lwowa do Bydgoszczy wystartują o 01:40 i wylądują w Bydgoszczy po zaledwie 1 godzinie i 20 minutach – o 02:20. Tak zbudowany rozkład umożliwi maksymalne wykorzystanie czasu przewdzianego na wypoczynek lub podróż służbową. 

 

„Rejsy z Bydgoszczy do Lwowa pozwalają nam połączyć nieco ponad godzinnym lotem te dwa piękne i ważne biznesowo regiony. Mogę przytoczyć setki powodów, dla których warto odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie, i tyle samo by  odwiedzić Lwów, jedno z najpiękniejszych ukraińskich miast o niebywałej historii i kulturze. LOT już dziś jest najsilniejszym europejskim przewoźnikiem na Ukrainie, ale dzięki nowemu połaczeniu pokazujemy, że potrafimy również wykorzystać potencjał drzemiący w polskich regionach i nie wahamy się otwierać atrakcyjne, bezpośrednie rejsy z portów regionalnych. Miło nam ponownie powitać lotnisko w Bydgoszczy w naszej siatce połączeń” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej. 

 

LOT powraca z połączeniem na Ukrainę z bydgoskiego portu po kilku miesiącach nieobecności. Bydgoszcz jest dziesiątym polskim regionalnym portem lotniczym, z którego połączenia będzie wykonywać LOT. 

 

„Połączenie na trasie Bydgoszcz-Lwów to kolejne atrakcyjne połączenie jakie Port oferuje pasażerom z naszego regionu. To także ważny element wspierania rozwoju ruchu turystycznego, studenckiego jak też biznesowego. Jesteśmy przekonani, że połączenie znajdzie wielu chętnych tak w Kujawsko-Pomorskim jak i po stronie ukraińskiej. Jako Port chcemy dodatkowo wspierać jego rozwój przez wspólne inicjatywy z organizacjami przedsiębiorców, uczelniami z naszego regionu oraz touroperatorami – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.” – Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

Lwów to atrakcyjny kierunek turystyczny, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Tylko w 2014 roku odwiedzało go ponad 1,7 mln turystów. Połączenie z Bydgoszczy to możliwość organizację weekendowych wyjazdów pozwalających na zobaczenie najważniejszych zabytków miasta – Pałacu Potockich, Muzeum Narodowego czy wspaniałych obiektów sakralnych ale także udział w wydarzeniach kulturalnych.  Miasto jest dobrze skomunikowane z resztą kraju za pomocą połączeń lotniczych i kolejowych i autobusowych, dzięki czemu turyści mogą odwiedzić inne miasta na zachodniej Ukrainie.

 

Lotnisko w Bydgoszczy, dzięki swojemu położeniu pozwala na wygodne dotarcie do większości atrakcyjnych miejsc w regionie. Zarówno Bydgoszcz jak i Toruń mogą poszczycić się światowej klasy zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Oba miasta stanowią ważne biznesowe i przemysłowe punkty na mapie Polski.

 

Wszystkie rejsy na trasie Bydgoszcz-Lwów wykonają nowoczesne Bombardiery Q400 LOT-u w konfiguracji 78 miejsc pasażerskich. LOT to jedyny przewoźnik w Europie, który w przypadku lotów europejskich oferuje aż 3 klasy podróży, z których każda spełnia indywidualne wymagania i oczekiwania pasażerów. Obecnie, oprócz LOT Business Class, przewoźnik oferuje również klasę LOT Premium Economy Class, która łączy w sobie obsługę klasy business i przystępną cenę. Z kolei dla pasażerów Economy Class LOT stworzył specjalną taryfę LOT Economy Simple, która umożliwia im podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym za cenę niższą o 30%. Ponadto, w każdej z klas oferujemy unikatową gamę produktów dostępnych na pokładzie. Wszyscy pasażerowie LOT-u mogą wybierać spośród usług „a la carte”, takich jak „My FavouriteMeal”, „Mój Dodatkowy Bagaż” czy zakupy DutyFree lub AirKiosk na pokładzie.

 

Uruchomienie połączenia z Bydgoszczy do Lwowa wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża w życie od początku 2016 roku. Polski przewoźnik intensywnie rozwija siatkę połączeń – łącznie z uruchomionym przed kilkoma dniami połączeniem do Astany, LOT zainaugurował od początku zeszłego roku już 28 połączeń, z czego aż 7 w tym roku obok Los Angeles i Newark. Uruchomienie szóstego, bezpośredniego połączenia na Ukrainę to kolejny krok umacniający pozycję przewoźnika w tej części kontynentu.

 

Bilety na nowe połączenie LOT-u z Bydgoszczy do Lwowa są już dostępne w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Call Center, biurach LOT Travel i u agentów.