-Lufthansa Group rozpoczyna współpracę z Winding Tree uczestnicząc w ich przedsprzedaży

-Winding Tree tworzy pierwszą publiczną platformę podróżną opartą na technologii blockchain, dzięki czemu zmniejszą się koszty dla podróżujących i dostawców

 

W zakresie cyfryzacji, branża turystyczna jest bardzo skomplikowana. Startupy czy firmy specjalizujące się w podróżach mają trudności z wejściem na rynek, ponieważ bezpośredni dostęp do oferty linii lotniczych, hoteli czy innych usług wymaga osobnych negocjacji z każdym podmiotem. Obecnie rynek jest zdominowany przez kilku graczy, przez co dalszy rozwój innowacji w zakresie dystrybucji ofert turystycznych jest zahamowany.

 

Jako pionier nowoczesnych rozwiązań w zakresie dystrybucji i cyfryzacji, Lufthansa Group zawsze poszukuje partnerów, którzy podzielają jej wizję nowego krajobrazu dystrybucji. Dlatego też Lufthansa Group rozpoczęła ścisłą współpracę ze szwajcarskim startupem Winding Tree.

 

Winding Tree skupia się na reorganizacji dystrybucji ofert turystycznych. Dzięki zdecentralizowanemu systemowi B2B, który umożliwia transakcje rezerwacyjne oparte na technologii blockchain, startupy i inne firmy będą mogły uzyskać bezpośredni dostęp do ofert dostawców usług turystycznych o wiele efektywniej.

 

W przyszłości linie lotnicze, hotele i inne firmy oferujące usługi turystyczne zaoferują swoje usługi na platformie Winding Tree, a firmy zainteresowane ofertami będą łączyć się jedynie z cyfrową platformą B2B opartą na technologii blockchain, aby otrzymać konkretne oferty dostosowane do potrzeb swoich klientów. Dzięki temu powstanie wiele nowych aplikacji dla podróżnych, którzy będą mogli zarezerwować rejsy Lufthansa Group za pośrednictwem tej oferty, która najlepiej odpowiada ich preferencjom.

 

„Lufthansa Group zaangażowała się w rozwój Interfejsów Programowania Aplikacji (API), na przykład wspierając standard IATA NDC (New Distribution Capability), aby zaoferować klientom i partnerom dystrybucyjnym bezpośredni dostęp do swojej oferty.” – powiedział Markus Binkert, Wiceprezes ds. Zarządzania Dystrybucją i Przychodami w liniach Lufthansa Group.” Dzięki integracji API z publiczną platformą Winding Tree opartą na technologii blockchain, Lufthansa Group umożliwia wszystkim innowacyjnym partnerom, którzy opracowują najnowocześniejsze aplikacje podróżne, dostęp do bezpośrednich ofert podróży.” W celu sfinansowania początkowego rozwoju i ułatwienia akceptacji przez dostawców, 1 listopada Winding Tree rozpoczyna sprzedaż przy użyciu tokenów swojej kryptowaluty „Líf”. Aby wzmocnić zaufanie do nowej technologii, po uzyskaniu zgody szwajcarskich organów regulacyjnych, Lufthansa Group będzie uczestniczyć w tej przedsprzedaży.

 

“Partnerstwo z Lufthansa Group pozwoli nam budować aplikacje podróżne oparte na technologii blockchain, które nie tylko spełnią wymagania linii lotniczych, ale będziemy mieli również możliwość przetestować je z największą europejską linią, dalej oceniając wydajność i skalowalność platformy. Lufthansa Group daje przykład całej branży turystycznej.” powiedział Maksim Izmaylov, założyciel i CEO Winding Tree.

 

Kontakt z firmą Winding Tree został nawiązany za pośrednictwem Lufthansa Innovation Hub. „Jako cyfrowy lider Lufthansa Group w globalnym ekosystemie startupów, Lufthansa Innovation Hub stale poszukuje nowych firm i technologii, które mają potencjał, aby znacząco poprawić sposób podróży jutra” – wyjaśnia Christian Langer, Dyrektor Generalny ds. Cyfrowych w Lufthansa Group. „W naszej opinii, Winding Tree jest silnym kandydatem do wprowadzenia rewolucji w dzisiejszej dystrybucji usług turystycznych”.