Choć dzień staje się krótszy, a za oknem robi się coraz chłodniej, nie warto rezygnować ze sportu, zwłaszcza, że regularna aktywność fizyczna skutecznie obniża ryzyko chorób serca. Aby długo cieszyć się zdrowiem konieczna jest jednak systematyczna diagnostyka, profilaktyka i często rehabilitacja pod okiem specjalistów. Uzdrowisko Kamień Pomorski z myślą o pacjentach wprowadza dwa nowe pakiety medyczne: Jesienny oraz Pakiet Cardio

 

– Długoletnie doświadczenie specjalistów oraz rehabilitacja kardiologiczna jest jedną z tradycyjnych specjalności Uzdrowiska Kamień Pomorski. Pacjenci m.in. po zawałach serca, operacjach kardiochirurgicznych, a także po leczeniu operacyjnym wad serca od lat otrzymują u nas specjalistyczną pomoc. Ogromna wiedza, jaką personel Uzdrowiska zgromadził przez lata, przyczynia się do projektowania dedykowanych pakietów, takich jak chociażby Pakie Cardio, czy Pakiet Jesienny – mówi Arkadiusz Waszak, Dyrektor Zarządzający Uzdrowiska Kamień Pomorski.

 

Coś dla serca, czyli Pakiet Cardio

 

Został stworzony z myślą o indywidualnych potrzebach pacjentów. W zależności od oczekiwań i możliwości, interdyscyplinarny zespół specjalistów przygotowuje indywidualny program rehabilitacji, obejmujący także zestaw zabiegów fizjoterapeutycznych. Pacjenci mogą liczyć na rzetelną wiedzę i wskazówki na temat tego, jak żyć zdrowo i długo cieszyć się życiem. Pakiet obejmuje również opiekę psychologiczną, pomoc dietetyka oraz wszystkie niezbędne badania diagnostyczne dostarczające informacji o aktualnym stanie zdrowia pacjenta, ale przede wszystkim o przebiegu i efektach rehabilitacji. Z takiego pobytu mogą i powinny korzystać także te osoby, które chcą się poddać diagnostyce kardiologicznej.

 

Na odczarowanie jesieni – Pakiet Jesienny

 

Natomiast Pakiet Jesienny zawiera w sobie wszystkie niezwykłe właściwości naturalnych surowców, jakimi są borowina i solanka. Wszystko po to, aby pacjenci, którzy z niego skorzystają, odzyskali witalność i nabrali nowych sił. Kuracjusze, którzy zdecydują się zakosztować leczniczych dobrodziejstw Pakietu Jesiennego zostaną zakwaterowani w obiekcie Mieszko II w komfortowych pokojach. Nowoczesna baza zabiegowa oraz doskonała kadra medyczna sprawią, że kuracjusze przeniosą się do strefy relaksu, z dala od codziennych trosk. Do dyspozycji ponadto jest również strefa SPA, a w niej basen solankowy, jacuzzi, sauna sucha oraz grota solna.

 

Szczegóły pakietów:

 

Pakiet Cardio – http://uzdrowisko-kamienpomorski.pl/oferta/pakiety/pakiet-kardiologiczny/

Pakiet Jesienny – http://uzdrowisko-kamienpomorski.pl/oferta/pakiety/pakiet-jesienny/