Od czerwca 2017 roku klienci będą mogli płacić za usługi dodatkowe podczas odprawy za pomocą Amadeus Airport Pay

 

Lufthansa Group umożliwi bezpieczne i proste płatności przy stanowiskach odprawy wprowadzając „Amadeus Airport Pay”. Ta nowa usługa, opracowana przez Amadeus i Ingenico, będzie sukcesywnie dostępna na ponad 170 lotniskach na świecie. Za usługi dodatkowe – takie jak np. nadbagaż – klienci będą mogli płacić za pomocą kart kredytowych i debetowych oraz kompatybilnych cyfrowych portfeli. Dodatkowo, poprzez terminale personel linii lotniczej będzie mógł zainicjować wypłatę odszkodowania, na przykład jeśli pasażer dobrowolnie zrezygnuje z biletu w przypadku przepełnionego rejsu.

 

„Zapewnienie bezpiecznych i bezproblemowych rozwiązań płatniczych, które ulepszą indywidualne doświadczenia pasażerów, to główny cel Lufthansa Group. Amadeus Airport Pay umożliwia podróżującym naszymi liniami wybranie usług dodatkowych przy stanowisku odprawy czy na bramce – bezpiecznie i z wieloma opcjami płatności, bez potrzeby udawania się do innego stanowiska.” – powiedział Kai Schlib, Dyrektor ds. Płatności w liniach sieciowych Lufthansa Group.

 

„Dodatkowo, jako rozwiązanie IT, Amadeus Airport Pay daje Lufthansa Group pełną kontrolę nad infrastrukturą płatniczą, umożliwiając dwustronne połączenia z szeroką gamą opcji płatniczych. Już niedługo usługa będzie dostępna przy naszych stanowiskach odpraw na ponad 170 lotniskach na świecie.” – dodał Philipp Vetten, Szef IT Payment Projects w liniach sieciowych Lufthansa Group.

 

Standard wykorzystywany przez rozwiązanie Amadeus Airport Pay jest w pełni zgodny z PCI-DSS, serią standardów bezpieczeństwa zdefiniowanych przez branżę kart płatniczych. Autoryzacja płatności kartą poprzez PIN zapobiega ryzyku oszustwa.

 

Lufthansa Group zapewnia swoim klientom szeroki wybór produktów i usług dopasowanych do ich potrzeb. W dzisiejszym cyfrowym świecie klienci oczekują łatwych, szybkich i wygodnych zakupów, bez względu na kanał ich dokonywania: w sieci, na urządzeniach mobilnych czy w sklepach stacjonarnych.