Emirates SkyCargo, linie cargo należący do Emirates, w ciągu jednego miesiąca przewiozły przez trzy kontynenty należące do światowej czołówki konie sportowe. Zwierzęta przetransportowano z Liege w Belgii na pierwsze trzy etapy zawodów jeździeckich Longines Global Champions Tour w Meksyku, Miami i Szanghaju, które odbyły się w kwietniu tego roku. Przewoźnik wykonał łącznie 10 lotów towarowych, za każdym razem przewożąc 25 boksów, w których podróżowały wyborowe konie oraz zajmujący się nimi stajenni. Linie Emirates SkyCargo ściśle współpracowały z firmą Peden Bloodstock specjalizującą się w transporcie koni, organizując skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne polegające na przewozie blisko 100 koni na terenie czterech różnych państw na przestrzeni kilku tygodni

 

Meksyk i Miami

 

W ramach pierwszego etapu podróży 31 marca i 1 kwietnia tego roku linie Emirates SkyCargo przetransportowały 93 konie na pokładzie dwóch samolotów z Liege do Meksyku. Konie, każdy o wadze od 600 do 650 kg, podróżowały towarowymi Boeingami 777F przewoźnika wspólnie z 11 stajennymi i około 30 tonami wyposażenia. Oba loty zajęły prawie 12 godzin, a konie dotarły na miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów. Warto dodać, że wszyscy zwycięzcy zawodów szczebla CSI 5* rozgrywanych podczas turnieju Longines Global Champions Tour w Meksyku podróżowali liniami Emirates SkyCargo. W drugim, nieco krótszym etapie podróży 93 konie poleciały samolotowymi towarowymi Emirates SkyCargo z Meksyku do Miami. Po zakończeniu zawodów w Miami 16 kwietnia zwierzęta zostały sprowadzone z powrotem do Liege.

 

Szanghaj

 

Następnie przewoźnik przetransportował 96 koni i 27 stajennych na pokładzie trzech samolotów z Liege do Szanghaju 22 i 23 kwietnia, a także z powrotem 1 i 2 maja. W każdym punkcie podróży elitarne konie spędzały około tygodnia, biorąc udział w zawodach, po czym były przewożone dalej. W każdym mieście nad sprawnym przeładunkiem i maksymalnym komfortem koni czuwał wyspecjalizowany i odpowiednio wyszkolony zespół obsługi naziemnej.

 

Emirates SkyCargo oferuje najnowocześniejsze zaplecze transportowe w postaci m.in. nowoczesnej floty samolotów szerokokadłubowych i specjalnie zaprojektowanych boksów w połączeniu z wyjątkowymi naziemnymi rozwiązaniami logistycznymi opracowanymi wspólnie ze specjalistami takimi jak zespół Peden Bloodstock. W rezultacie powstaje spokojne i komfortowe środowisko zapewniające dobre samopoczucie koni, a jednocześnie spełniające wszystkie międzynarodowe normy przewozu żywych zwierząt.

 

Przewoźnik regularnie transportuje konie sportowe na najważniejsze zawody jeździeckie organizowane na całym świecie. Oferując loty do ponad 150 kierunków w 83 krajach, linie Emirates SkyCargo często przewożą najlepsze wierzchowce w obrębie sześciu kontynentów. W tym roku przewoźnik odpowiadał za transport najlepszych koni wyścigowych do Dubaju na mistrzostwa w wyścigach konnych Dubai World Cup. Ponadto Emirates SkyCargo dysponuje specjalistycznym wyposażeniem do przewozu koni, takim jak rampa załadunkowa w terminalu towarowym na lotnisku Dubai World Central.

 

Emirates SkyCargo to największy przewoźnik lotniczy cargo na świecie. Obecnie dysponuje nowoczesną flotą złożoną z 260 szerokokadłubowych samolotów, w tym 15 samolotów towarowych – 13 Boeingów 777-F oraz 2 maszyn B747-400ERF.

 

Transport czarterowy Emirates SkyCargo na zawody Longines Global Champions Tour w skrócie:

 

  • Blisko 100 koni przetransportowano przez trzy kontynenty – Europę, Amerykę Północną i Azję – w ciągu jednego miesiąca.
  • 31 marca i 1 kwietnia 93 konie zostały przetransportowane z Liege do Meksyku na pokładzie dwóch samolotów towarowych Emirates SkyCargo.
  • Koniom towarzyszyło 11 stajennych i około 30 ton wyposażenia.
  • Następnie 9 kwietnia dwa samoloty przetransportowały 93 konie z Meksyku do Miami.
  • 16 kwietnia konie wróciły z Miami do Liege.
  • 22 kwietnia 96 koni, 27 stajennych i ponad 15 ton wyposażenia zostało przetransportowanych z Liege do Szanghaju.
  • 1 i 2 maja 96 koni zostało przewiezionych z powrotem do punktu początkowego w Liege.