Lufthansa ogłosiła dodatkowy rejs z Monachium do Wrocławia, zwiększając liczbę połączeń na tej trasie do trzech dziennie wraz z letnim rozkładem 2014. Lufthansa jest największym międzynarodowym przewoźnikiem oferującym poprzez połączeniaz Wrocławia dostęp do globalnej siatki połączeń przez porty przesiadkowe w Monachium, Frankfurcie, i Dusseldorfie.

 

Wraz z letnim rozkładem Lufthansa wprowadza dodatkowe połączenie z jednym ze swoich największych portów przesiadkowych w Niemczech, Monachium. Poranny rejs z Wrocławia będzie startować sześć razy w tygodniu o godzinie 6.00. Wieczorne połączenie z Monachium będzie zabierać pasażerów do Wrocławia od poniedziałku do soboty o 21.50. Latem 2014, Wrocław będzie połączony dzięki Lufthansie z trzema niemieckimi miastami 42 bezpośrednimi połączeniami tygodniowo. Wzrost liczby rejsów z Wrocławia jest odpowiedzią Lufthansy na rosnące potrzeby pasażerów w regionie. Wszystkie połączenia z/do Wrocławia są wykonywane przez nowoczesne i efektywne samoloty w konfiguracji Klasy Biznes i Ekonomicznej.

„Niezmiernie cieszy nas możliwość ogłoszenia nowego połączenia na trasie Wrocław-Monachium. Oznacza to jednocześnie, że liczba oferowanych miejsc latem 2014 wzrośnie ponad dwukrotnie w porównaniu do tego samego okresu w roku bieżącym, umożliwiając jeszcze większej liczbie pasażerów dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy. Dalsze umocnienie naszej pozycji na Dolnym Śląsku potwierdza, że produkt, który oferujemy spotyka się z uznaniem wśród pasażerów w regionie.” – powiedział Bart Buyse, Dyrektor Generalny Lufthansy w Polsce.

„Sprawność i tempo działania menedżerów Lufthansy budzi nasz ogromny szacunek. Błyskawiczna reakcja na decyzję PLL LOT pokazuje, jak ważnym partnerem jest Wrocław dla niemieckiego przewoźnika. Niedawno świętowaliśmy uruchomienie dodatkowych rejsów na trasie do Frankfurtu i wprowadzenie większych samolotów. Teraz Lufthansa wypełni miejsce po zamkniętym przez LOT połączeniu do Monachium. Pasażerowie na tym zyskają, bo przesiądą się do samolotów w barwach doświadczonego w sektorze biznes przewoźnika. Tym samym oferta wrocławskiego lotniska dla osób podróżujących w interesach będzie jeszcze bogatsza.” – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lufthansa współpracuje z ponad 400 firmami z regionu w ramach programu Partner Plus Benefit, dzięki któremu Lufthansa jest linią pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. Wrocław jest ważnym rynkiem podróży służbowych dla Lufthansy w Polsce. Lufthansa jest jedyną międzynarodową linią, która od lat kładzie duży nacisk na rozwój w polskich regionach, dzięki czemu umacnia tu swoją pozycję lidera. Łączy wzrost liczby oferowanych połączeń w zimowym rozkładzie połączeń wyniesie 20%, prognozy wzrostu na rok 2014 przewidują nawet 30% wzrost. Możliwości transportowe Lufthansy z Wrocławia wzrosną w 2014 prawie dwukrotnie.

Obecnie pasażerowie Lufthansy mogą wybierać spośród 199 połączeń w 81 krajach na całym świecie. Lufthansa stale wzmacnia swoją pozycję wiodącego tradycyjnego przewoźnika dzięki stałym inwestycjom w nowe technologie, wzrost wydajności, komfort pasażerów oraz modernizację floty, która trwa aktualnie wśród wszystkich przewoźników Lufthansa Group.