W niezwykle serdecznej atmosferze upłynęło spotkanie świąteczne zorganizowane przez Gdańsk Convention Bureau/GOT 17 grudnia 2013 roku w Hotelu Scandic Gdańsk. Co roku Gdańsk Convention Bureau/GOT organizuje świąteczne spotkanie, na które zaprasza przedstawicieli lokalnej branży turystycznej, ale przede wszystkim Ambasadorów Kongresów Polskich z Pomorza. Wspólna Wigilia ma być okazją do lepszego poznania i porozmawiania o wspólnych projektach w nieco mniej formalnej, świątecznej atmosferze.

Rola Ambasadorów Kongresów Polskich w pozyskiwaniu konferencji

Licznie zgromadzonych gości spotkania przywitała Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej/Gdańsk Convention Bureau. W krótkiej prezentacji przedstawiła główne działania realizowane przez Gdańsk Convention Bureau/GOT, w tym prowadzenie Programu Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich. Anna Górska podkreśliła przede wszystkim rolę, jaką odgrywają Ambasadorzy w pozyskiwaniu kongresów i konferencji do danej destynacji. Ich aktywne członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach może być znakomitą platformą do promocji, w tym przypadku Gdańska i Regionu, jako atrakcyjnej destynacji konferencyjnej. Tym bardziej Gdańsk Convention Bureau/GOT ceni sobie współpracę z 22 Honorowymi Ambasadorami zrzeszonymi w Pomorskim Klubie Ambasadorów. Podczas spotkania Dyplom Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich wręczono prof. dr hab. Ewie Oziewicz z Uniwersytetu Gdańskiego (prof. Oziewicz nie mogła wziać udziału w uroczystej gali Programu Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich, która w tym roku odbyła sie we Wrocławiu i podczas której wręczano nominacje).

Życzenia świąteczne od Mateusza Kusznierewicza

Gościem specjalnym spotkania był Mateusz Kusznierewicz, wybitny polski żeglarz, medalista olimpijski i już 2012 roku Honorowy Ambasador Kongresów Polskich z Pomorza. Mateusz Kusznierewicz w swoim wystąpieniu opowiedział m.in. o tym, jak ważną rolę w rozwoju miast pełni przemysł spotkań. Złożył również przybyłym gościom serdeczne życzenia świąteczne i jako gość honorowy wręczył nagrody zwycięzcom loterii zorganizowanej przez Gdańsk Convention Bureau/GOT.

Po wystąpieniach uczestnicy  zasiedli do wspólnej kolacji wigilijnej, której towarzyszył występ zespołu muzycznego. W drugiej części spotkania Gdańsk Convention Bureau/GOT wraz z Hotelem Scandic przygotowało kulinarną niespodziankę – wybrane przez Szefa Kuchni Restauracji Senso 3 zespoły złożone z gości spotkania otrzymały zadanie – ugotowanie wigilijnego barszczu. Live cooking okazał się świetną zabawą nie tylko dla członków rywalizujących zespołów, ale również dla pozostałych gości, którzy dopingowali swoich faworytów. Zwycięska drużyna otrzymała specjalne vouchery do Restauracji Senso w Hotelu Scandic. Z kolei dla lubiących słodkości przygotowano specjalne miejsce, w którym własnoręcznie można było ozdobić pierniki – chętnych nie brakowało, a pierniki okazały się miła pamiątką wigilijnego spotkania.
 

Przyjęcie wigilijne zakończyło się wspólnym kolędowaniem. Zdjęcia z wydarzenia są dostępne na profilu Gdańsk Convention Bureau na Facebooku.
 

24 listopada 2011r. powołany został Pomorski Klub Ambasadora Kongresów Polskich. Oficjalne otwarcie odbyło się na Stadionie PGE ARENA z udziałem Wiceprezydenta Miasta Gdańska – Andrzeja Bojanowskiego. Obecnie, w Klubie zrzeszone są 22 osoby związane z pomorskim światem nauki, kultury i biznesu. Więcej informacji o Programie Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich można znaleźć pod linkiem www.gdanskconvention.pl/pl/ambasadorzy