Jak wynika z badania Izby Przemysłowo-Handlowej we Frankfurcie nad Menem pt. „Opieka zdrowotna a przemiana demograficzna”, prawie co dziesiąty nocleg w regionie Ren-Men ma miejsce w ośrodkach profilaktyczno-rehabilitacyjnych. Miasto Frankfurt i region Ren-Men oferują wysokiej jakości obiekty wypoczynkowe i są tym samym ważnym ośrodkiem zdrowotnym. Aspekty zdrowotne, takie jak wellness, fitness, aktywny wypoczynek i kuracje stały się ważnym motywem wyjazdów urlopowych

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na pobyt turystyczny w celach zdrowotnych Tourismus+Congress GmbH we Frankfurcie nad Menem opracował magazyn medyczny we współpracy z Medical Network Hessen, najważniejszym usługodawcą i siecią w dziedzinie opieki medycznej w przypadkach nagłych i medycyny rehabilitacyjnej. Prof. dr. Rainer Moosdorf – przewodniczący Medical Network Hessen, Burkhard Bigalke – kierownik działu Tourismus & Kongresse w Kur- und Kongress-GmbH w Bad Homburg, Thomas Feda – prezes Tourismus+Congress GmbH we Frankfurcie nad Menem i przewodniczący komisji Tourismus FrankfurtRheinMain oraz Gerrit Wein, prezes CODE Frankfurt przestawili broszurę we frankfurckim Centrum Doskonałości w dziedzinie diagnostyki [Center of Diagnostic Excellence].

Magazyn medyczny FrankfurtRheinMain ukaże się w wersji drukowanej i online w języku arabskim, rosyjskim i chińskim. Magazyn powinien być dostępny w wersji online również w języku niemieckim i angielskim. W magazynie zostaną zaprezentowane różnorodne oferty medyczne, dostępne we Frankfurcie i w regionie Ren-Men.

Jak wyjaśnia prof. dr. Rainer Moosdorf, głównym tematem magazynu Gesundheitsmagazins FrankfurtRheinMain jest doskonała infrastruktura wysoce wyspecjalizowanych placówek medycznych w regionie. Kliniki uniwersyteckie Frankfurt, Mainz i Gießen-Marburg, oprócz uznanych na międzynarodowej arenie ośrodków naukowo-badawczych posiadają również międzynarodową reputację. Ośrodek Terapii Wiązkami Jonów w Marburgu [niem. Marburger Ionenstrahl-Therapiezentrum (MIT)] oddaje do dyspozycji innowacyjną technologię leczenia nowotworów. KlinikaKerckhoffklinik w Bad Nauheim jest jednym z wiodących ośrodków leczenia chorób serca, klatki piersiowej i chorób reumatycznych w Niemczech. W Wiesbaden znajduje się klinika DKD HELIOS Klinik, która od dziesięcioleci dba o swoją dobrą reputację w kraju i za granicą dzięki wielodyscyplinarnej wiedzy 100 lekarzy i zespołów specjalizujących się w różnych dziedzinach i pochodzących z różnych placówek.

Burkard Bigalke wyjaśnia, że drugi najważniejszy aspekt tworzą pobyty uzdrowiskowe w ośrodkach leczniczo-uzdrowiskowych regionu, w których największy nacisk kładzie się na leczenie (rehabilitację). Usługi klinik i specjalistów zostały przedstawione z ofertą zawierającą pełen zakres usług obejmujących badania lekarskie, łącznie z badaniami profilaktycznymi i wczesnym rozpoznawaniem chorób. Obejmują one również podróże zdrowotne, mające na celu prewencję, koncentrujące się w szczególności na ofercie ośrodków leczniczo-uzdrowiskowych. Coraz bardziej popularne stają się podróże wellness, zorientowane na urodę i odnowę biologiczną, których głównym celem jest nie tylko wypoczynek, lecz także zabiegi kosmetyczno-medyczne.

Miasto Frankfurt i region Ren-Men oferują idealne warunki wypoczynku podczas pobytów w celach zdrowotnych. Jak dodaje Thomas Feda, w samym tylko regionie znajduję się aż 11 ośrodków leczniczych i kurortów z bogatą ofertą terapii i zabiegów, a urozmaicony krajobraz zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek oraz przyczynia się w dużej mierze do udanego wypoczynku.

Herr Bigalke informuje, że region wraz z jego doskonałą infrastrukturą w dziedzinie naukowo-badawczej jest od dziesięcioleci ważnym ośrodkiem również dla zagranicznych studentów. Przedsiębiorstwa z Hesji – ze względu na ich innowacyjność – również zaliczają się do wiodących firm na rynku światowym w dziedzinie techniki medycznej. Przedsiębiorstwo Fresenius z Bad Homburg jest koncernem działającym na skalę globalną w zakresie opieki zdrowotnej, zajmującym się zarządzaniem szpitalami i oferującym produkty i usługi z zakresu dializy i ambulatoryjnej opieki nad pacjentami. Fresenius wraz z ponad 250 tys. pracowników w ponad 100 krajach i z rocznym obrotem wynoszącym ponad 25 miliardów euro jest jednym ze światowych liderów w sektorze zdrowotnym