Już w najbliższy weekend 10 – 11 maja (sobota, niedziela) na Rynku Staromiejskim w Toruniu będzie gościł Gdańsk i zapraszał mieszkańców Torunia do swojego, pięknego miasta. Po Toruniu przyjdzie czas na Olsztyn i Bydgoszcz. Organizatorem eventów „Gdańsk zaprasza” jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

To już drugi sezon z „Gdansk zaprasza” w ramach cyklu promocyjnego Gdańska w miastach w Polsce (Toruń, Olsztyn, Bydgoszcz). Głównym celem akcji jest przede wszystkim zainteresowanie Gdańskiem, ukazanie jego walorów i atrakcji, a tym samym zaproszenie do naszego miasta.
Eventy promocyjne w sezonie 2013 spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców jak i mediów, co jeszcze bardziej skłania nas do kontynuowania promocji – mówi Izabela Koch – koordynator akcji promocyjnych z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.
Zaczynamy od Torunia!
10 – 11 maja podczas „Otwarcia sezonu turystycznego 2014” Gdańsk zapraszał będzie mieszkańców Torunia! Przez cały weekend od rana do późnego popołudnia gdańskie hostessy, będą przemierzać Rynek Staromiejski w Toruniu i zachęcać do pobrania aplikacji gdansk4u MOBILE – bezpłatnego przewodnika turystycznego po Gdańsku. Każde pobranie aplikacji zostanie wymienione na atrakcyjne gadżety z Gdańska. Dodatkowo hostessy będą informować o atrakcjach, miejscach i wydarzeniach
w Gdańsku zachęcając do przyjazdu.
Każdy uczestnik akcji promocyjnej będzie mógł wygrać ciekawe nagrody przygotowane przez branże turystyczną i organizatora.
Dodatkowo Gdańska Organizacja Turystyczna przy współpracy punktem informacji turystycznej przygotuje „gdańskie stoisko”, na którym mieszkańcy będą mogli pobrać i zapoznać się z materiałami promocyjnymi członków GOT oraz bezpłatnymi przewodnikami o Gdańsku.
Kolejne akcje promocyjne już wkrótce!
Po Toruniu czas na Olsztyn i Bydgoszcz. W Olsztynie organizator we współpracy z Muzeum Warmii
i Mazur działania promocyjne podejmie w dniach 17 – 18 maja 2014 podczas „Nocy Muzeów”. Natomiast z mieszkańcami Bydgoszczy na spotkanie Gdańsk zaprasza w dniach 14 – 15 czerwca podczas wydarzenia „Ster na Bydgoszcz”.