W dniach 1 – 4 maja 2014 roku w Połczynie-Zdroju odbędzie się Majówka 2014. Już tradycyjnie, organizatorem tego wydarzenia jest Nadleśnictwo Połczyn oraz Urząd Gminy Połczyn-Zdrój, a partnerem Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU. Różnorodność zaplanowanych atrakcji to gwarancja dobrej zabawy każdego, kto dołączy do połczyńskiej Majówki 2014.

Przez pierwsze cztery dni maja w Połczynie-Zdroju będzie moc atrakcji. Organizatorzy wraz z partnerami Majówki 2014 zaplanowali nie tylko atrakcje sportowe, ale i wydarzenia muzyczne. Przez kolejne dni odbędą się m.in. korowód unijny oraz prezentacje artystyczne poświęcone Unii Europejskiej, liczne zawody sportowe oraz parada rowerzystów, motocyklistów oraz samochodów, a wieczorami będą grały znane zespoły. Z racji uzdrowiskowego charakteru Połczyna-Zdroju, nie mogło zabraknąć wydarzeń o charakterze prozdrowotnym.

Uzdrowisko Połczyn będzie szczególnie aktywne 2 maja, kiedy to wraz z połczyńskim Nadleśnictwem współorganizuje wyścigi ścieżką edukacyjną pod już znanym hasłem „Dbając o figurę poznaję naturę”. Jednym z etapów wyścigu jest siłownia na wolnym powietrzu, zlokalizowana tuż obok Schroniska Młodzieżowego „Tadeuszówka”, gdzie uzdrowiskowi fizjoterapeuci  będą promować nordic walking.

Wystawione zostanie również uzdrowiskowe stoisko w Parku Zdrojowym, gdzie będzie promowana Polska Grupa Uzdrowisk oraz jej poszczególne kurorty. Fizjoterapeuci oraz rehabilitanci  zorganizują pokazy masażu oraz prawidłowego chodu nordic walkingu. Natomiast 4 maja Uzdrowisko Połczyn partneruje Ogólnopolskiemu Wyścigowi MTB, w którym udział wezmą czołowi polscy kolarze górscy i przełajowi, w tym Andrzej Kaiser, Mistrz Polski w maratonie MTB, wielokrotny zwycięzca: klasyfikacji generalnej Powerade MTB Marathon.
Serdecznie zapraszamy na Majówkę 2014 z Uzdrowiskiem Połczyn!

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.
Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.
http://www.uzdrowiska-pgu.pl/