Warszawa, 18 lutego 2015 roku – Ponadczasowa muzyka zespołu ABBA wita pasażerów na pokładach samolotów LOT-u w związku z premierą polskiej wersji musicalu „MAMMA MIA!”, którego LOT jest partnerem.

Dziś na scenie Teatru Muzycznego ROMA odbyła się konferencja prasowa podczas, której artyści zaprezentowali fragmenty najbardziej oczekiwanej premiery roku.

LOT od prawie roku jest oficjalnym przewoźnikiem Teatru Muzycznego ROMA, który przygotowuje musical „Mamma Mia!” oparty na piosenkach legendarnej grupy ABBA w wersji non-replica. Oznacza to, że inscenizacja jest dziełem polskich twórców. W polskiej wersji musicalu reżyser i scenarzyści Teatru zastosowali najnowocześniejsze techniki realizacyjne oraz efekty specjalne.

Z okazji współpracy i zbliżającej się premiery we wszystkich samolotach LOT-u typu Embraer, operujących na europejskiej siatce połączeń przewoźnika, pasażerowie usłyszą w trakcie boardingu największe przeboje szwedzkiej grupy w tym: Mamma Mia, Chiquitita, Take a Chance On Me, Voulez-Vous oraz Waterloo. Z kolei na pokładach wszystkich naszych samolotów personel ma przygotowane specjalne zapowiedzi, które podkreślają wspólne działania przewoźnika i Teatru Muzycznego ROMA wspierające produkcję polskiej wersji.

To nie koniec lotniczych niespodzianek. Podczas spektakli w Teatrze widzów powita profesjonalna obsługa w mundurach personelu pokładowego LOT-u oraz specjalnie przygotowana z tej okazji zapowiedź „pokładowa”. Odlotowe emocje zaczną się już z pierwszą minutą pokazu, a zagwarantuje je uwertura – wspólna produkcja m.in. Teatru Muzycznego ROMA i LOT-u.

Obsada musicalu została zaprezentowana jesienią podczas specjalnej konferencji prasowej w hangarze LOT AMS na tle samolotu typu Embraer 175 o znakach rejestracyjnych SP-LIA w specjalnym malowaniu. Maszyna ta jest pierwszym na świecie samolotem musicalu „MAMMA MIA!” W swój „dziewiczy” rejs poleciała oczywiście do… stolicy Szwecji, skąd pochodzi ABBA. To nawiązanie do wydarzenia z jesieni 1976 roku, kiedy to zespół podróżował LOT-em właśnie na trasie Sztokholm – Warszawa – Sztokholm, podczas pierwszej i jedynej wizyty grupy w Polsce.

W ramach współpracy artyści Teatru Muzycznego ROMA wzięli udział w świętowaniu półmilionowego pasażera Dreamlinera LOT-u. Zatańczyli specjalny układ do flash moba,                z którego film, na oficjalnym kanale YouTube LOT-u, cieszy się ogromną popularnością o czym świadczy już dziś ponad milion odsłon: https://www.youtube.com/watch?v=xRti7YgR2u8

Premiera polskiej wersji musicalu MAMMA MIA! już w najbliższą sobotę 21 lutego!

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.