ITB Berlin – największa Międzynarodowa Giełda Turystyczna wybrała Meksyk jako partnerski kraj targów.   

Dr. Christian Goeke, CEO ITB powiedział: “Meksyk nieustannie czymś zaskakuje. Jesteśmy przekonani, że w roli partnera targów, kraj ten z sukcesem zaprezentuje swoje wysokiej jakości walory turystyczne i przyciągnie uwagę międzynarodowej klienteli”.

 

Dr Goeke podkreślił rosnący od lat segment turystyczny w Meksyku. „Żaden inny kraj nie łączy elementów tradycji z nowoczesnym modelem podróżowania w sposób jaki robi to Meksyk. Międzynarodowa turystyka korzysta z inwestowania kraju w przemysł hotelarski i infrastrukturę”.   

 

Minister turystyki Meksyku Claudia Ruiz Massieu: “Decyzja wyborów Meksyku jako partnerskiego kraju ITB Berlin 2014 podkreśla jego rosnącą popularność i zwraca uwagę na segment turystyki stanowiący ważną gałąź gospodarki kraju”.   

 

Jako oficjalny partner ITB Berlin 2014, Meksyk objął rolę organizatora uroczystości otwarcia targów (4 marca 2014) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC Berlin).  

 

Targi ITB Berlin 2014 odbędą się w dniach 5-9 marca (środa-niedziela). Od środy do piątku targi otwarte będą tylko dla osób z branży.  ITB Berlin Convention stanowi część Targów Turystycznych poświęconą tematyce biznesowej i zaplanowana jest od 5 do 8 marca. Jest największą na świecie tego typu imprezą. Więcej szczegółów można znaleźć na www.itb-convention.com. W 2013 r. w ITB wzięło udział 10086 firm ze 188 krajów, z ich propozycjami zapoznało się 170 tys. zwiedzających.