Z okazji Dnia Dziecka każdy rodzic chce sprawić swoim pociechom radość i podarować im niezapomniany prezent. W ostatnim czasie zamiast prezentów materialnych, dzieci coraz częściej są obdarowywane podarunkami w formie emocji, a polskie miasta prześcigają się w pomysłach na niespotykane rozrywki dla najmłodszych.


Standardowe atrakcje dla dzieci, takie jak kino czy aquapark ustępują miejsca bardziej nietypowym i oryginalnym rozrywkom, do których najmłodsi nie mają dostępu na co dzień. Rozrywki angażujące dziecko w różne aktywności i wywołujące w nim pozytywne emocje mogą na dłużej pozostać w jego pamięci niż kolejna gra lub zabawka, których zazwyczaj ma już pod dostatkiem. W wielu miastach w Polsce można trafić na coraz ciekawsze atrakcje, przeznaczone właśnie dla dzieci.


Gra miejska w Warszawie

Jeśli dziecko jest typem ciekawskiego poszukiwacza przygód, dobrą rozrywką może być dla niego gra miejska, oparta na historii Warszawy. Gra o nazwie „Testament Królowej” stanowi ciekawe połączenie zabawy i nauki, prowadzając uczestników przez najbardziej znane miejsca na historycznej mapie stolicy. Każde z takich miejsc skrywa w sobie ciekawostki, których znajomość pomoże zakończyć poszczególne etapy gry i dotrzeć do jej finału.


Piracka przygoda w Krakowie

W mieście królów na dzieci czeka ciekawa przygoda w ramach podróży statkiem pod piracką banderą. Na pokładzie nie brakuje atrakcji angażujących najmłodszych – każdy z uczestników wycieczki może poczuć się jak prawdziwy pirat, dołączając do załogi i przyozdabiając się pirackimi atrybutami. Uroku rejsu dopełniają widoki Krakowa, a obecny na statku przewodnik dzieli się z załogą ciekawostkami dotyczącymi miasta i Wisły.


Trampoliny w Rzeszowie

Fanom dobrej zabawy i ruchu, Rzeszów może zaoferować wizytę w Parku Trampolin. Może się okazać świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i opiekunów – 26 połączonych trampolin i baseny wypełnione piankami gwarantują dobrą i bezpieczną zabawę. Na trampolinach maluchy mogą swobodnie poskakać, wykonywać akrobacje i spróbować nowej formy ruchu. Powierzchnia pomieszczeń jest na tyle duża, że nawet przy dłuższym pobycie dziecko szybko nie znudzi się atrakcjami.


Zima w środku lata tylko w Gdańsku

Jedną z niecodziennych atrakcji, którą można znaleźć w Gdańsku, jest Skimondo – sztuczny stok narciarski, na którym w ciągu całego roku można uprawiać sporty zimowe. To dobre rozwiązanie dla małych fanów sportów zimowych i młodszych dzieci, których rodzice nie chcą jeszcze zabierać na górskie stoki. Na Skimondo pociechy mogą nauczyć się jazdy na nartach lub poćwiczyć jazdę na snowboardzie. Nie trzeba mieć do tego narciarskiego sprzętu – dziecko zostanie wyposażone w cały ekwipunek na miejscu.


Walka z grawitacją w Wielkopolsce

Wielu dorosłych miało już okazję spróbować lotu w popularnych ostatnio tunelach aerodynamicznych. W Lesznie znajdziemy takie miejsce dedykowane specjalnie dla dzieci. Najmłodsi pod okiem instruktora mogą unieść się w powietrzu, pozwalając na chwilowe zapomnienie o działaniu grawitacji, doświadczenie momentu swobodnego spadania oraz odczucie niezapomnianych przeżyć i silnych wrażeń.


Rajdy we Wrocławiu

Dla nieco starszych dzieci, które pasjonują się samochodami, Wrocław ma w zanadrzu oryginalną rozrywkę w postaci akademii rajdowej dla nastolatków. Pod okiem kierowców rajdowych dzieci uczą się jazdy samochodem i warunków bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Do tego zapoznają się z technikami jazdy samochodem i wykonywania podstawowych czynności, które każdy kierowca znać powinien. Akademia składa się z dwóch modułów – „Prawa jazdy” oraz drugiego „Licencji rajdowej”, po ukończeniu których dzieci otrzymują pamiątkowe dokumenty w postaci prawa jazdy i licencji rajdowej.


Podarunki w formie emocji cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy wyborze prezentu z okazji Dnia Dziecka. Wielu z takich rozrywek mają okazję spróbować po raz pierwszy, więc wiąże się to dla nich z dodatkowymi emocjami. W wielu miastach Polski rodzice mogą wybierać spośród rzadko spotykanych, ekscytujących atrakcji, które mogą być związane z ulubioną aktywnością fizyczną, zainteresowaniami lub ulubionymi zajęciami dziecka – komentuje Kornel Piesio z serwisu Prezentmarzeń.


Podarunek w firmie przeżyć może okazać się niezapomnianą przygodą i oryginalnym prezentem z okazji Dnia Dziecka. Zamiast kolejnych zabawek można podarować dzieciom wspomnienia, które zostaną z nimi na długo.