Mogłoby się wydawać, że zwiedzanie Nowego Jorku wymaga sporej sumy pieniędzy. Tymczasem, są sposoby na to, by zupełnie za darmo odkryć uroki tej metropolii. Poznaj je i zaplanuj podróż już dziś.

 

1. Central Park

 
Central Park wspaniale prezentuje się o każdej porze roku. Odwiedzając Nowy Jork latem, nie zapomnij o festiwalach teatralnych, tanecznych i muzycznych w Rumsey Playfield. Wiele z nich jest zupełnie bezpłatnych. Jeżeli znajdziesz się w Central Parku zimą, również nie będziesz rozczarowany. Zimowy krajobraz też ma swój urok.
 

 

2. Brooklyn Bridge

 
Brooklyn Bridge to miejsce, które zapewnia wspaniałe widoki na miasto. Jest osobny pas dla rowerzystów i pieszych. Można tam spacerować godzinami i wcale nie czuje się znudzenia. Brooklyn Bridge to idealne miejsce na randkę. Ma swój oryginalny klimat i co ważne – jest to darmowa atrakcja.

 

3. Socrates Sculpture Park

 
Na pewno wiesz, że w Nowym Jorku nie brakuje miejsc związanych ze sztuką. Jeśli chcesz miło spędzić dzień i nie wydać przy tym dolara, radzimy połączyć piknik na świeżym powietrzu z możliwością obcowania ze sztuką. Wybierz się do Socrates Sculpture Park. Miejsce to zachwyci cię multimedialnymi instalacjami i rzeźbami. Koszyk ze smakołykami, koc, a do kompletu artystyczna atmosfera – to miły pomysł na spędzenie dnia.
 
 
4. Governors Island

 
Skoro mowa o spędzaniu czasu na powietrzu, polecamy również Governors Island – wyspę w pobliżu Manhattanu. Jest to miejsce wystaw sztuki, pikników i parków. Atrakcją jest widok na Statuę Wolności. Będąc tam warto wypożyczyć za darmo rower i wybrać się przejażdżkę po wyspie.

 

 
5. Kino pod gwiazdami

 
Koniecznie musimy też polecić kino pod gwiazdami. Jeśli uwielbiasz filmy, mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. W wielu miejscach Nowego Jorku organizowane są latem darmowe festiwale filmowe. Np. w Brooklyn Bridge Park „dodatkiem” do oglądania filmów jest widok na Manhattan, w Bryant Park czeka na miłośników kina Lato Filmowe  z HBO.
 
 
6. Happy hours

 
Happy hours w Nowym Jorku to szansa do wypicia drinka za darmo, ale też często do zjedzenia całego posiłku za cenę piwa. Co prawda, nie będzie to wyrafinowane danie, a np. hot dog, ale warto korzystać z takich okazji. Przecież Nowy Jork to nie tylko ciekawe obiekty, czy ludzie, ale też smaki i poznawanie miasta wiąże się też z poznawaniem popularnych dań.
 
 
7. High Line

 
Nowojorski High Line to oryginalny park, który powstał w miejscu torów kolejowych i mieści się kilka metrów nad ziemią. Pewnie będziesz zaskoczony tą atrakcją, ale kiedy ujrzysz pełen zieleni ogród z fontannami, ławeczkami i leżakami, pomiędzy dachami budynków – zrozumiesz jego unikalność. High Line to obowiązkowy punkt wycieczki do Nowego Jorku.
 
 
8. Dzielnica Chelsea

 
Dzielnica Chelsea to bardzo modne miejsce na mapie Nowego Jorku. Przepełniają ją galerie prezentujące najróżniejsze rodzaje sztuki, m.in. rzeźby i fotografie. Wyświetlane są także krótkometrażowe filmy – na niektóre wstęp jest bezpłatny. Chelsea to dowód na to, że nie trzeba być bogaczem, by poznać Nowy Jork od tej modniejszej i awangardowej strony.
 
 
9. Public Library

 
Jesteś zaskoczony, że proponujemy ci wizytę w nowojorskiej bibliotece? To miejsce, w którym schowasz się przed nieustannie trąbiącymi taksówkami i całym miejskim zgiełkiem. New York Public Library ma ponad 80 oddziałów. Wybierz się do jednego z nich i na chwilę zapomnij w jak ogromnej metropolii się znajdujesz. Przeglądając książki, czy biorąc udział w wystawie fotografii, oderwiesz się od hałasu.
 
 
10. Fashion Institute of Technology Museum

 
Fashion Institute of Technology Museum to miejsce, w którym za darmo możesz obcować z bardzo drogimi, luksusowymi markami projektantów. Muzeum posiada trzy galerie, jedna z nich przeznaczona jest dla prezentacji prac studentów. Stała kolekcja to ok. 50 tys. ubrań i dodatków. W takim miejscu będziesz mógł nie tylko podziwiać dzieła projektantów, ale też poczuć się jak prawdziwy, uznany krytyk mody.