Dzięki nowej, bezprecedensowej inicjatywie Dubaj chce stać się najbardziej aktywnym miastem na świecie

Mieszkańcy mogą wziąć udział w promocji ruchu i przez 30 dni codziennie spędzać aktywnie 30 minut

W całym mieście odbywają się darmowe zajęcia z fitnessu, pop-up kluby sportowe czy weekendowe imprezy dla rodzin

 

Zarząd Dubajskiego Biura Prasowego – 2 października 2017 roku: Jego Wysokość Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, następca tronu Dubaju, Przewodniczący Rady Wykonawczej Dubajskiego Rządu wraz z Dubajską Radą Sportową ogłosili w dniu dzisiejszym Dubajskie Wyzwanie Fitness (Dubai Fitness Challenge), które ma zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej i uczynić z Dubaju najbardziej wysportowane miasto na świecie.To śmiałe, nowe wyzwanie, które ma być motywacją dla obywateli, mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj do większego wysiłku fizycznego, polega na spędzeniu co najmniej 30 minut dziennie aktywnie przez kolejnych 30 dni i wykonywaniu rozmaitych aktywności, uprawianiu sportu i ćwiczeń.

 

J.W. Szejk Hamdan bin Mohammed wyjaśnia:

 

„Dubaj chce stać się przykładem dla miast na całym świecie, zachęcając mieszkańców do przykładania większej wagi do aktywności fizycznej i sportu. Chcemy upowszechniać kulturę fizyczną, ponieważ jesteśmy przekonani, że wykonywanie ćwiczeń i uprawianie sportu powinno być elementem codziennego planu zajęć każdego człowieka, gdyż znacznie poprawia jakośćżycia. Dubai Fitness Challengema na celu zmotywowanie ludzi do bardziej aktywnego, energetycznego stylu życia. Wpisuje się ono w szereg innych inicjatyw, które mają pomóc przekształcić Dubaj w najszczęśliwsze miasto na świecie przez stworzenie pozytywnego otoczenia społecznego i warunków sprzyjających ubogacającemu stylowi życia.”

 

Flagowy dubajski projekt sportowy – Dubai Fitness Challengebędzie realizowany w dniach 20 października – 18 listopada 2017 roku, i jest jedyną tego typu inicjatywą w emiracie, obejmującą rozmaite aktywności i angażujące całe miasto. W projekt włączono różne formy aktywności fizycznej, od chodzenia, sportów zespołowych, intensywnych treningów fitness, SUP i aerobiku po piłkę nożną, jogę, kolarstwo i całą masę innych zajęć: zapowiada się zatem ekscytujący, pełen wydarzeń i, co najważniejsze – satysfakcjonujący uczestników miesiąc odkrywania siebie, kontaktów towarzyskich i radości dla wszystkich, bez względu na wiek, kondycję i umiejętności. Uczestnicy będą mieli również okazję wypróbować nowe, być może nieznane im dotąd, interesujące sposoby na poprawę formy, będą mogli poznać nowe sporty czy ciekawe metody ćwiczeń, które będą prezentowane w różnych rejonach miasta.

 

W ramach inicjatywy przewidziano m.in. pięć weekendowych imprez sportowych, które rozpoczną się w dniach 20-21 października w Safa Parku; w imprezie wezmą udział znane postacie życia publicznego, eksperci od motywacji i fitnessu, którzy będą pojawiać się w różnych miejscach, na specjalnych imprezach i występach na żywo.

 

Oprócz napiętego harmonogramu fitnessu w ciągu dnia, darmowych zajęć sportowych czy specjalnych atrakcji w poszczególnych dzielnicach Dubaju, Dubai Fitness Challengebędzie również obejmować kilka imprez zorganizowanych z istniejącymi, prężnie działającymi partnerami, w tym np. Dubai Color Run, zawody pływackie Dubai Mass Swim czy Szkolną Olimpiadę Sportową Dubai Schools Fitness Games.

 

Dubai Fitness Challengeobejmuje szeroki wachlarz imprez sportowych organizowanych przy wsparciu partnerów z sektora publicznego i prywatnego, obiecując miesiąc pełen ekscytujących, inspirujących aktywności sportowych w różnych punktach miasta. Na uczestników czekają setki wydarzeń, zajęć i atrakcji całkowicie bezpłatnie: tego nie można przegapić! Aby zarejestrować się i zobowiązać do 30-minutowej aktywności fizycznej przez 30 dni wystarczy wejść na stronęwww.dubaifitnesschallenge.com. Po rozpoczęciu wyzwania trzeba koniecznie pobrać specjalną aplikację Dubai Fitness Challenge, która będzie śledzić nasze wyniki, przybliżać harmonogram imprez oraz pozwoli uzyskać dostęp do fantastycznych nagród.