19 stycznia 2018 roku w Stambule rozpocznie się Z FotoFest, którego celem jest nie tylko zgromadzenie najlepszych fotografów w jednym miejscu, ale także popularyzacja fotografii

 

Fotografia w ciągu swojej 200-letniej historii nadal zwiększa swoje oddziaływanie na ludzi i zaskakuje nas „współpracą” z innymi dziedzinami sztuki. Od fotografii dokumentalnych po fotoreportaż, od kina po fotografię artystyczną, atrakcyjność obrazów przesuwa granice dzień po dniu.

O Festiwalu

Festiwal ten, organizowany po raz pierwszy, aspiruje do miana jednego z wiodących fotograficznych festiwali na świecie. Ma on na celu pokazać nowe spojrzenie na fotografię przez pryzmat technik konwencjonalnych, ale także najnowszych technik prezentacji fotografii. W ramach festiwalu odbędzie się ponad 40 wystaw, pokazów, rozmów z artystami, projekcji filmów dokumentalnych, seminariów i specjalnych warsztatów.

Temat przewodni

Tegorocznym tematem przewodnim festiwalu będzie „Tlen”. Dzięki temu organizatorzy chcą wzmocnić w świadomości społecznej kwestię ochrony środowiska naturalnego właśnie za pośrednictwem fotografii. Szczególną uwagę zwrócono na katastrofy ekologiczne, odpady przemysłowe, globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne.

Więcej informacji na stronie: http://zfotofest.istanbul/