Dzięki staraniom Ministra Turystyki Egiptu, J.E. Mohameda Hishama Abbasa Zaazou oraz Biura ds. Turystyki przy Ambasadzie Egiptu w Warszawie, Mistrzyni Polski w kitesurfingu Karolina Winkowska będzie promować Egipt jako idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych.

 

Już 6 lutego 2014 roku, Ministerstwo Turystyki Egiptu oraz Mistrzyni Polski w kitesurfingu –  Karolina Winkowska podpiszą umowę sponsorską. Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja prasowa zorganizowana zarówno dla polskich, jak i egipskich dziennikarzy w Hotelu Marriott w Kairze. Sportsmenka weźmie także udział w kongresie Polskiej Izby Turystyki, który odbędzie się w dniach 7 – 14 lutego w El Gounie. Podczas tego wydarzenia, polska mistrzyni będzie promować kitesurfing w Egipcie.

Współpraca z Karoliną Winkowską to jeden z pomysłów J.E. Mohameda Hishama Abbasa Zaazou mających na celu promocję Egiptu. Minister chce popularyzować różnorodne sposoby aktywnego spędzania urlopu, jakie oferuje turystom Kraj Faraonów, zgodnie z najnowszymi trendami marketingowymi.

Umowa zostanie podpisana na okres jednego roku. Zgodnie z nią, logo Egiptu będzie umieszczone na odzieży i sprzęcie sportowym Karoliny Winkowskiej. Polska Mistrzyni kitesurfingu weźmie także udział w specjalnych wydarzeniach promujących Egipt.

Karolina Winkowska (ur. w 1990 w Warszawie) jest najlepszą i najbardziej utytułowaną polską kitesurferką.  W 2006, 2008, 2009, 2010 oraz 2011 roku zdobyła Puchar Polski, a w 2008, 2010, 2011 roku została Mistrzynią Polski w zawodach Ford Kite Cup. W 2012 roku wywalczyła tytuł Mistrza Świata.

“Jesteśmy niezwykle dumni z możliwości współpracy z tak utalentowaną sportsmenką. Mamy nadzieję że zachęci to turystów do aktywnego spędzania czasu w Egipcie.” – powiedział Minister Turystyki Egiptu J.E.  Mohamed Hisham Abbas Zaazou.