W dniach 26-30 września 2013 roku w San Antonio odbyła się coroczna konferencja MPI Chapter Business Summit, przeznaczona dla zarządów oddziałów MPI z całego świata.

MPI Poland Club reprezentowane było przez prezesa Wojciecha Liszkę, vice prezesa ds. członkostwa Annę Górska oraz vice prezesa ds. edukacji Agnieszkę Faracik Leśniak. Celem konferencji jest umożliwienie liderom MPI nawiązanie kontaktów, a także podzielenie się dobrymi praktykami. Konferencja składała się z dwóch części: merytorycznej z wykładami oraz praktycznej odbywającej się w formie warsztatów,podczas których skupiono się na m.in. skutecznym planowaniu spotkań, pozyskiwaniu najlepszych speakerów międzynarodowych, pozyskiwaniu sponsorów i finansowaniu organizacji oraz działaniom Fundacji MPI. Z punktu widzenia MPI Poland Club najciekawsze warsztaty odbyły się sobotę i niedzielę – podczas krótkich sesji  europejscy liderzy wymieniali się swoimi doświadczeniami z działań w zakresie pozyskiwania klientów korporacyjnych. Wiele czasu zostało poświęcone także na omówienie wprowadzonego w tym roku nowego modelu programowego MPI, nastawionego na rozwój europejskich oddziałów, przy użyciu wsparcia szkoleniowego, marketingowego i finansowego MPI. 

– Spotkanie CBS w San Antonio to niesamowita okazja do wymiany doświadczeń, nabycia wiedzy, to możliwość rozwoju współpracy na poziomie nie tylko edukacji między wszystkim oddziałami, a zwłaszcza europejskimi, co mam nadzieje już wkrótce przyniesie pierwsze efekty – mówi Agnieszka Faracik Lesniak, Wiceprezes MPI Poland Club ds. Edukacji. 

Podczas spotkania uczestnicy znaleźli także czas na domknięcie  ostatnich szczegółów europejskiej konferencji edukacyjnej EMEC, która odbędzie się już w luty 2014 roku w Stambule.