Zapowiadana na najbliższy weekend piękna, wiosenna pogoda jest świetną okazją do spędzenia czasu na nartach. Trasy na Kasprowym Wierchu czekają, zachęcają pokrywą śnieżną i świetnie przygotowanymi trasami zjazdowymi. Dostępne będą obie: w Kotle Gąsienicowym oraz Goryczkowym.

 

Kwiecień często jest w Tatrach najpiękniejszym momentem w ciągu roku. Słoneczna pogoda, optymalna temperatura powietrza, a jednocześnie utrzymująca się pokrywa śnieżna na trasach narciarskich – trudno wyobrazić sobie bardziej zachęcające warunki do aktywnego spędzenia dni na świeżym powietrzu. Polskie Koleje Linowe informują, że narciarze mogą w kwietniu liczyć na utrzymującą się korzystną aurę i gotowe na ich przyjazd trasy. Najbliższe tygodnie będą najlepszym momentem na przyjazd do Zakopanego, by cieszyć się atrakcjami polskich gór.

Długość trasy narciarskiej w Kotle Gąsienicowym wynosi 1600 m. Kolej krzesełkowa, otwarta w 1962 r. i zmodernizowana w 2000 r., może przewieźć na górę ponad 2390 osób na godzinę. Trasa w Kotle Goryczkowym jest dłuższa – liczy 2400 m, a przepustowość kolei, uruchomionej w 1969 r., wynosi 730 osób na godzinę. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych warunków na stokach, możliwość zakupu skipassów, a także transmisje on-line prosto z Kasprowego Wierchu dostępne są na stronie Polskich Kolei Linowych – www.pkl.pl. Sklep internetowy oferuje również specjalny pakiet park&ski, obejmujący miejsce parkingowe oraz dojazd do Kuźnic. Warto zajrzeć na nią jeszcze przed wybraniem się na narty – to najpewniejsze i najszybsze źródło wiedzy o tym, czy w danym czasie dostępne są obie trasy (przyczyną ich zamknięcia najczęściej jest zbyt silny wiatr).