XXII Parada Parowozów, organizowana przez PKP CARGO oraz Gminę Wolsztyn, odbędzie się 2 maja br. Na tę chwilę jest potwierdzony przyjazd dwóch lokomotyw z Chabówki, TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej, trwają rozmowy na temat przyjazdu lokomotyw zagranicznych.

Jak co roku podczas parady miłośnicy lokomotyw parowych będą mieli okazje do wykonania wyjątkowych zdjęć oraz przejażdżki pociągami „retro” organizowanymi przez Fundacje Era Parowozów i PKP CARGO SA, informacja na temat biletów i ich rezerwacji znajduje się na stronie fundacji: www.fundacjaeraparowozow.pl, zachęcamy do rezerwacji przejazdów już od 16 kwietnia!

XXII Parada Parowozów to wydarzenie skierowane do fanów zabytkowych lokomotyw, ale też dzieci i ich rodziców, które zainauguruje specjalny cykl wydarzeń organizowanych przez PKP CARGO o nazwie „Lato z Parowozami”. Zarówno w Parowozowni Wolsztyn, jak i Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce przez cały okres wakacyjny będą się odbywały weekendy tematyczne związane z koleją parową.

„Lato z Parowozami” to specjalny cykl skierowany do najmłodszych. Spółka PKP CARGO na każdy weekend lipca i sierpnia zaplanowała atrakcje tematycznie związane z koleją, które uprzyjemnią wakacyjny pobyt w Parowozowni Wolsztyn i Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Program „Lata z Parowozami” obejmuje m.in. zwiedzanie ścieżki technicznej, czyli zapoznanie się z dawnymi technologiami pracy na kolei, spotkania z maszynistami, gry i zabawy tematyczne dla dzieci, konkursy oraz wystawę parowozów wykonaną z klocków Lego. Zwieńczeniem „Lata z Parowozami” będzie Parowozjada w Chabówce, miejscu które posiada jedną z najliczniejszych i najciekawszych kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich.

Parada Parowozów 2015 odbędzie się równolegle z Dniami Jezior i Ziemi Wolsztyńskiej 2015.