5 kwietnia 2014 roku podczas Targów Wiatr i Woda na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się gala wręczenia Nagrody im. Leonida Teligi. Autorzy książki „Stary”, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk (wydanej nakładem Wydawnictwa Bezdroża) – Marcin Jamkowski i Jacek Wacławski odebrali nagrodę główną w kategorii Najlepsza publikacja o tematyce żeglarskiej.

 

Magazyn „Żagle” przyznaje to prestiżowe wyróżnienie od 1971 roku za osiągnięcia sportowe, twórczość literacką i działalność na rzecz popularyzacji żeglarstwa w Polsce. Trofeum to jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień w tej dyscyplinie.

„Stary”, młodzi i morze. Od Antarktydy do Alaski. Wyprawa wokół obu Ameryk to pełna przygód i humoru książka o grupie 20-latków, którzy na pokładzie jachtu „Stary” opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy — jako najmłodsi Polacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie i w rekordowym czasie przepłynęli legendarne Przejście Północno-Zachodnie — z Atlantyku na Pacyfik przez północną Kanadę. To jak żeglarski Everest i K2. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni to zrobili, mając o połowę mniej lat. Książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie. Do książki dołączony jest film w reżyserii Konstantego Kulika, „W poszukiwaniu legendy”.

Gratulujemy Marcinowi Jamkowskiemu i Jackowi Wacławskiemu zdobywcom nagrody głównej, a także wszystkim nominowanym w tej i pozostałych kategoriach.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/stary-mlodzi-i-morze-od-antarktydy-do-alaski-wyprawa-wokol-obu-ameryk-marcin-jamkowski-jacek-waclawski,belege.htm

Kontakt dla mediów i egzemplarze recenzenckie: Agnieszka Majka, agnieszka.majka@bezdroza.pl, 607 311 406607 311 406