Zgłoś swojego pupila do udziału w konkursie „Koty dla Tygrysa” i pomóż ratować ostatnie 3200 tygrysów żyjących na wolności. Wystarczy nagrać krótki filmik ze „śpiewem” lub „tańcem” własnego kota i umieścić go na stronie konkursu kotydlatygrysa.pl organizowanego przez organizację ekologiczną WWF Polska.

Ze wszystkich nadesłanych filmów powstanie unikatowy teledysk dedykowany tygrysom. Teledysk, do którego piosenkę napisze grupa muzyczna Extra, otworzy film z najlepszym kocim występem, wybranym w głosowaniu przez internautów.

Tygrys – wielki kot, symbol siły i niezależności potrzebuje naszego wsparcia. W ciągu ostatnich 100 lat wyginęło aż 95 procent populacji tego charyzmatycznego gatunku! Są rejony, w których tygrysy wyginęły całkowicie – wybrzeże Morza Kaspijskiego, wyspy Jawa i Bali. Przyczyną 78% przypadków śmierci największych dziko żyjących kotów jest kłusownictwo, z powodu którego co tydzień giną średnio aż 2 tygrysy. Krytycznie zagrożone wyginięciem zwierzęta są zabijane dla skóry, kości, tłuszczu oraz innych części ciała, które wykorzystywane są m.in. w nielegalnej produkcji kosmetyków, suplementów diety i medykamentów.
Na dramatyczną sytuację tygrysów wpływa też degradacja środowiska, nadmierne, rabunkowe wycinanie lasów oraz związany z tym brak bazy pokarmowej. Jeśli nic się nie zmieni, w ciągu kilkunastu – kilkudziesięciu lat prawdopodobnie zginie ostatni dziko żyjący tygrys.

Tygrysy nie mają wielu przyjaciół tam, gdzie żyją. Dlatego to właśnie Ty i Twój kot możecie im pomóc, biorąc udział w akcji #KotyDlaTygrysa, która organizowana jest w ramach kampanii #RatujTygrysy Fundacji WWF Polska. Filmy z kocim „śpiewem” (miauczeniem, mruczeniem) lub „tańcem” (z zabawką np. piłką, czy z innym kotem itd.) można przesyłać do 15 lutego. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń powstanie jedyny w swoim rodzaju teledysk dedykowany krytycznie zagrożonym wyginięciem tygrysom. Otworzy go film z najciekawszym, zwycięskim kocim występem wybranym w głosowaniu przez internautów. Premiera teledysku, do którego piosenkę napisze grupa muzyczna Extra, odbędzie się 26 lutego na stronie akcji oraz w kanałach social media Fundacji WWF Polska: na Facebooku i YouTube. W konkursie do wygrania są koszulki z limitowanej serii WWF specjalnie zaprojektowane na potrzeby akcji. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie kotydlatygrysa.pl.

Miłośnicy wielkich kotów mogą też wesprzeć działania WWF przekazując darowiznę na rzecz ochrony tygrysów z kompleksu leśnego Belum-Temengor w Malezji. Zebrane środki pozwolą sfinansować budowę systemu fotopułapek i pracę specjalnych patroli WWF, które będą walczyć z kłusownictwem, nielegalną wycinką lasów i zapobiegać wielu innym zagrożeniom dla tych największych z dziko żyjących kotów. Darowiznę można przekazać przez stronę ratujtygrysy.pl. Tygrysa można też symbolicznie zaadoptować
na stronie adopcja.wwf.pl.

 

***

O grupie muzycznej „Extra”: Sad popowa grupa Extra zadebiutowała w listopadzie 2014 roku, singlem „Wyjechać“ i klipem, który po kilku dniach od premiery miał  ponad 40 tys. odsłon na Youtube. Kilka dni temu wideo do piosenki znalazło się na liście najlepszych klipów na świecie w 2014 roku, ogłoszonej przez portal beehype. EXTRA to jeden z niewielu zespołów krajowych, który śpiewa tylko po polsku, a aranżuje po amerykańsku, czerpiąc z najnowszych post-pitchforkowych wzorców.