Znane jest na całym świecie jako miasto, w którym dorastał Jezus. Z tego względu jest jednym z głównych celów pielgrzymek chrześcijan, zwłaszcza w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Święte miejsca, bogata historia, kolorowe targi, różnorodna scena kulinarna, niezwykła gościnność mieszkańców oraz wiele innych atrakcji turystycznych – to tylko jedne z powodów, dla których naprawdę warto odwiedzić Nazaret.
Pierwszym punktem na mapie wycieczki jest zachwycająca Bazylika Zwiastowania Pańskiego, gdzie Archanioł Gabriel miał zwiastować Maryi, że urodzi Syna Bożego. Ciekawa dla zwiedzających jest także cerkiew Archanioła Gabriela i Studnia Maryi, która według podań, ma właściwości uzdrawiające. Wioska Nazaret oraz Międzynarodowe Centrum Maryi z Nazaretu, to miejsca, w których historia  jest wiecznie żywa.
Podążając śladami Biblii można wdrapać się na szczyt Góry Strącenia, z której mieszkańcy Nazaretu zamierzali strącić Jezusa, zaczerpnąć duchowej energii tego miejsca oraz podziwiać panoramiczne widoki na okolicę. Jadąc tam zaplanujmy wycieczkę z przewodnikiem, aby dokładnie poznać architekturę i historię miasta, odwiedzić muzea i… fabrykę chałwy. Każdego dnia w południe słychać idealnie zsynchronizowane bicie dzwonów na cześć zwiastowania. 
 
https://new.goisrael.com/pl/node/2986