Amerykańska telewizja Nickelodeon odwiedziła Wyspy Maltańskie, a wraz z nią na ulicach pojawili się główni bohaterowie dziecięcych kreskówek: Sponge Bob, Rycerka Nella, Psi Patrol oraz Wojownicze Żółwie Ninja. Przez pięć dni (13-17 kwietnia) mali mieszkańcy wyspy wraz z rodzicami mogli wcielić się w rolę poszukiwaczy skarbów i wziąć udział w największym festiwalu dziecięcym na Malcie.  

Głównymi atrakcjami festiwalu było poszukiwanie Sponge Boba i jego przyjaciół w National Aquarium w Qawrze, interaktywne warsztaty prowadzone przez Psi Patrol w centrum nauki Esplora Interactive Science Centre, zwiedzanie wraz z Rycerką Nellą XVI-wiecznej fortyfikacji St James Cavalier oraz odpoczynek na  targu spożywczym  Is-Suq Tal-Belt w Vallettcie obok Wojowniczych Żółwi Ninja. Punktem kulminacyjnym imprezy była Wielka Parada, w której wzięły udział wszystkie telewizyjne postacie, muzycy oraz tancerze. 

 

Aby wziąć udział w zabawie należało pobrać na telefon specjalną aplikacje z interaktywną mapą, która ułatwiała poruszanie się po wyspie i odnajdywanie ukrytych skarbów. Dzięki niej uczestnicy mogli odkrywać nowe miejsca na Malcie, zbierać punkty i wymieniać je na nagrody w Centrum Kreatywności

Telewizyjni bohaterowie odwiedzili również chore dzieci w maltańskim szpitalu Mater Dei, rozdając im podarunki z gadżetami. 

 

Była to pierwsza na świecie edycja festiwalu Nickelodeon Treasure Hunt. Partnerami wydarzenia zostali Malta Tourism Authority oraz Ministerstwo Turystyki.