PRZEWOŹNIK URUCHAMIA 6 NISKOKOSZTOWYCH POŁĄCZEŃ Z 5 POLSKICH LOTNISK

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłasza rozbudowę siatki połączeń niskokosztowych z Polski. Z pięciu lotnisk będzie można udać się do sześciu nowych destynacji.

Loty do Glasgow z Katowic i Poznania ruszą odpowiednio 26 i 28 października 2014 r. Ponadto od 27 października będzie można latać z Warszawy do Bergen; Szczecin z kolei zyska połączenie z lotniskiem Londyn Luton. W siatce połączeń Wizz Air pojawią się także dwa nowe miasta w Holandii. Poczynając od 28 października, pasażerowie będą mogli podróżować z Gdańska do Groningen oraz z Katowic do Maastricht.
Groningen jest 97 miastem, które znalazło się na mapie połączeń Wizz Air. Położone w północnej Holandii, powszechnie znane jest jako „stolica rowerów”. Holenderskie Maastricht to 98 destynacja największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej*. Miasto znajduje się w południowej części kraju i uznawane jest za miejsce narodzin Unii Europejskiej a także waluty Euro. Chociaż jest jednym z najstarszych miast na Starym Kontynencie, to zamieszkują je głównie młodzi ludzie, studenci z całej Europy. Dzięki temu atmosfera w Maastricht jest międzynarodowa i wyjątkowo żywiołowa. Nowa oferta Wizz Air do Holandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii stanowi dopełnienie bogatej siatki połączeń niskokosztowych dla pasażerów z Polski.
Dzięki sześciu nowym połączeniom oferta linii Wizz Air z lotnisk w Polsce wzrosła do 90 miast w 17 krajach. W sezonie letnim 2014 roku o 20% zwiększono wybór destynacji z ulokowanego w centralnej części kraju lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowo ogłoszone lokalizacje pokazują jednak, iż linii Wizz Air zależy również na dalszym rozwoju siatki połączeń, turystyki i poziomu zatrudnienia w innych regionach Polski. Bilety na najnowszych trasach Wizz Air w Polsce są już dostępne w sprzedaży i można je rezerwować na stronie wizzair.com.

NOWE POŁĄCZENIA WIZZ AIR W POLSCE:

Nowe połączenie

Dni

Start

Ceny od**

Katowice – Glasgow

Śr; N

26.10

PLN 119

Szczecin – Londyn Luton

Pn; Śr, Pt

27.10

PLN 119

Warszawa – Bergen

Pon; Pt

27.10

PLN 119

Gdańsk – Groningen

Wt; So

28.10

PLN 79

Katowice – Maastricht

Wt; So

28.10

PLN 79

Poznań – Glasgow

Wt; So

28.10

PLN 119

 

**cena za bilet w jedną stronę, wliczając podatek
Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air powiedział: „Mamy przyjemność ogłosić, iż uruchamiamy sześć nowych połączeń z kilku największych miast w Polsce. Pasażerowie będą mogli teraz wygodnie i za niewielką cenę podróżować do Bergen w Norwegii z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zwiększyliśmy także ofertę destynacji z Gdańska, Katowic, Poznania i Szczecina. Zależy nam, by nowości w ofercie Wizz Air przyciągnęły jeszcze większą liczbę turystów do różnych regionów Polski i tym samym wpłynęły na wzrost zatrudnienia w turystyce. Nowe połączenia to na prawdę dobra wiadomość. Nasza polskojęzyczna załoga z niecierpliwością oczekuje na powitanie wielu nowych pasażerów”.

 

 

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 52 samolotów typu Airbus A320 latających z 18 baz na ponad 300 trasach łączących 98 lokalizacji w 35 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 000 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 13.9 miliona pasażerów do końca marca 2014 r*. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours to platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.(„FY 2014”). 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.