Nowy rok dobrze zaczyna się dla wszystkich osób podróżujących pociągami, bez względu na wiek.

UTRECHT, Holandia, 22 stycznia 2015 /PRNewswire / – Interrail wyznaczy w tym roku europejskie standardy podróży koleją, oferując znakomite, nowe produkty. Teraz młodzież, rodziny, dorośli i seniorzy mają lepsze możliwości podróżowania pociągiem po Europie.

Od początku, a więc od 1972 roku, Interrail postrzegany jest głównie jako produkt dla młodych ludzi, jednak ostatnio wzrosło zainteresowanie wakacyjnymi podróżami koleją wśród rodzin, dorosłych i osób starszych. W reakcji na tę tendencję Interrail rozpoczyna rok 2015, wprowadzając nowy produkt, Family Concept, dzięki któremu jedno lub dwoje dzieci w wieku od 4 do 11 lat może podróżować za darmo wspólnie z osobą z rodziny bądź przyjacielem posiadającym kartę Adult Interrail Pass.

Ale to jeszcze nie wszystko: wprowadzenie karty 1st Class Youth Pass oznacza, że teraz młodzież w wieku od 12 do 25 lat może podróżować wspólnie ze swoją rodziną czy znajomymi w komfortowych warunkach pierwszej klasy. Karta Youth Pass pozwalała dotąd na podróż jedynie w drugiej klasie; obecnie jego cena jest o 20% niższa niż cena biletu Adult Pass. W nowych ofertach nie zapomniano też o osobach dorosłych i seniorach: ceny kart Senior Pass i Adult Pass obniżone zostały o 6,5%.

To nie koniec zmian: karty Interrail Pass stają się teraz bardziej dostępne. Poprzednio bowiem warunkiem, jaki musieli spełnić podróżujący spoza Europy, był dowód zamieszkiwania w Europie od przynajmniej sześciu miesięcy. Teraz wystarczy przedstawić tylko dokument poświadczający zamieszkanie w jednym z krajów europejskich – bez względu na to, od jak dawna. Dzięki temu – podróżując pociągiem – rosnąca liczba osób spoza Starego Kontynentu może poznawać jego bogactwo kulturowe, historyczne i geograficzne.

Karty Interrail Pass można kupić u lokalnych przewoźników oraz przez stronę internetową: http://www.Interrail.eu.

Założona w 2001 roku Grupa Eurail GIE jest odpowiedzialna za marketing i zarządzanie kartami Interrail oraz Eurail Passes, umożliwiającymi nieograniczone przejazdy kolejowe w Europie. Firma ma swoją siedzibę w Utrechcie (Holandia) i jest w całości własnością 30 przedsiębiorstw kolejowych i żeglugowych. Grupa posiada ponadto wielu partnerów, takich jak hotele, firmy transportowe czy muzea, oferujących posiadaczom kart Interrail swoje usługi w obniżonej cenie bądź całkowicie za darmo.

Strona internetowa Eurail Group: http://www.eurailgroup.org  

Źródło: Eurail Group