W najbliższą niedzielę, 18 października o godzinie 12:00 w Sali Balowej Pałacu na Wyspie odbędzie się recital fortepianowy z cyklu Salony Muzyczne. Wystąpi Kamil Borkowski, student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie pod kierunkiem prof. Piotra Palecznego, wybitnego pianisty i jurora trwającego obecnie XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.  Po koncercie zapraszamy wszystkich słuchaczy do zwiedzania odnowionych wnętrz Pałacu na Wyspie. 

Wraz z nadejściem jesieni do Łazienek Królewskich powraca cykl koncertów Salony Muzyczne. Recitale w wykonaniu utalentowanych młodych muzyków będą odbywać się co tydzień w niedziele do końca maja w Sali Balowej w Pałacu na Wyspie. W repertuarze najbliższego koncertu znajdą się Preludium i fuga a-moll J. S. Bacha, Etiuda op. 25 nr 11 F. Chopina, Etiuda na fortepian op. 12 nr 8 A. Skriabina, Dwie etiudy na fortepian W. Lutosławskiego oraz II i III sonata fortepianowa S. Prokofiewa. 

Bilety na koncert do nabycia w kasach Muzeum w cenie 10 zł.  Bilet wstępu na koncert jednocześnie upoważnia do zwiedzenia Pałacu na Wyspie. Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało również niespodziankę dla słuchaczy niedzielnego koncertu – co piąty słuchacz otrzyma wybraną publikację Łazienek Królewskich.