20 sierpnia 2014 r. wystartowało połączenie Skandynawskich Linii Lotniczych SAS ze Stavanger w Norwegii do Houston w amerykańskim stanie Teksas. Oczekuje się, że uruchomienie tego połączenia istotnie przyczyni się do wzmocnienia więzi gospodarczych i kulturalnych, które już istnieją w przemyśle naftowym i gazowym w obydwu regionach.

Trasa obsługiwana jest przez specjalnie przygotowaną, biznesową wersję samolotu Boeing 737-700. Do dyspozycji pasażerów na pokładzie są 44 komfortowe miejsca, system rozrywki pokładowej oraz bogaty wybór serwowanych posiłków.

„Uruchomiona właśnie trasa to produkt ściśle dopasowany do określonego rynku z konkretnymi potrzebami w zakresie podróży”, mówi Eivind Roald, wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i marketingu w SAS. I dodaje: „Dogodnie skonfigurowany rozkład zapewnia korzystne połączenia dla całej Skandynawii w obydwu kierunkach a jednocześnie Houston jest wygodnym portem przesiadkowym dla pasażerów sojuszu Star Alliance podróżujących na południe i na zachód Stanów Zjednoczonych.”

Loty ze Stavanger realizowane są codziennie oprócz wtorku według rozkładu: wylot o godzinie 16:00, przylot do Houston o godzinie 19:40 tego samego dnia.
Loty z Houston odbywają się codziennie oprócz wtorku według rozkładu: wylot o godzinie 21:35, przylot do Stavanger o godzinie 14:20 następnego dnia.

SAS jest jedyną linią lotniczą zapewniającą bezpośrednie połączenia pomiędzy Skandynawią i Houston.

Oprócz trasy Houston-Stavanger, SAS obsługuje również bezpośrednie połączenia na trasach z Nowego Jorku (Newark) do Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu, a także z Chicago do Kopenhagi i Sztokholmu, oraz z Waszyngtonu i San Francisco do Kopenhagi.