W ramach samorządowej kampanii 7 Cudów Mazur startuje konkurs graficzno-fotograficzny „Legendy 7 Cudów Mazur”. Zadaniem uczestników jest stworzenie kolaży obrazujących znane im legendy mazurskie.  Jest to świetna okazja do ożywienia własnych wspomnień związanych z regionem Wielkich Jezior Mazurskich, poruszenia swojej wyobraźni i pokazania, z czym kojarzone są poszczególne miejscowości mazurskie.

Nagrodą główną jest tygodniowy rejs na prestiżowym jachcie Delphia 33mc, będącym jednostką flagowym kampanii.
Konkurs „Legendy 7 Cudów Mazur” polega na przedstawieniu w formie graficznej znanych opowieści mazurskich. Tematyka prac może odwoływać się zarówno do historii z czasów zamierzchłych, jak i współczesnych. Może też ocierać się o sferę fantastyki i baśni.  Prace konkursowe mają przybrać formę kolaży. Do ich stworzenia posłużyć mogą różne techniki: fotografia, grafika komputerowa, rysunek, lub komiks.
Zwycięzcy konkursu wraz ze swoimi przyjaciółmi popłyną w tygodniowy rejs prestiżowym jachtem Delphia 33mc, będącym flagową jednostką kampanii „7 Cudów Mazur”. Oprócz niezapomnianej wyprawy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich, załogi odwiedzą największe miasta leżące w tym regionie.  Nagrodami dodatkowymi będą vouchery upoważniające laureatów do spędzenia weekendu w pensjonacie Villa Bella Italia w Mikołajkach.
Celem konkursu „Legendy 7 Cudów Mazur” jest zachęcenie Polaków do odkrywania tajemnic regionu Wielkich Jezior Mazurskich oraz do odwiedzania tego zakątka kraju. Liczymy na to, że zadanie konkursowe rozbudzi wyobraźnię uczestników oraz zmotywuje ich do poznania licznych mazurskich opowieści, które sprawiają, że nasz region jest miejscem z duszą – podkreśla Stella Hałaburda, Inspektor ds. Turystyki Promocji i Sportu, Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach.
Konkurs jest elementem kampanii „7 Cudów Mazur”, wspólnej inicjatywy promocyjnej największych miast regionu.  Nadrzędnym celem projektu jest propagowanie wiedzy na temat obszaru Wielkich Jezior Mazurskich, jego walorów przyrodniczych i historycznych oraz prezentacja szerokiego wachlarza atrakcji turystycznych. Tegoroczna II edycja programu realizowana będzie w oparciu o cykl wydarzeń żeglarsko-sportowych odbywających się na Mazurach od czerwca do września 2014 roku. Prace laureatów będą prezentowane podczas eventów i zostaną wystawiane w poszczególnych urzędach miejskich oraz w punktach informacji turystycznej.  
Wyboru najbardziej interesujących prac dokona jury konkursowe oraz internauci na fanpage’u www.facebook.com/7cudowmazur. Oceniana będzie głównie pomysłowość uczestników w stworzeniu unikalnej legendy oraz walory artystyczne pracy. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.7cudowmazur.pl/konkurs. Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 16 rok życia.

Nagroda główna w konkursie: Mazurski Rejs Delphią 33mc!
         

***

7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rucianego-Nidy, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku.
W ramach kampanii od czerwca do września 2014 r, w miastach partnerskich zorganizowany zostanie cykl regat o Żeglarskie Grand Prix Mazur. Sportowej rywalizacji żeglarzy towarzyszyć będą liczne atrakcje na lądzie.
W specjalnych strefach kibica odbędą się koncerty, pokazy i konkursy ukazujące różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu na Mazurach.
Sponsorem Głównym kampanii jest firma Energa, zaś Partnerem Strategicznym Delphia Yachts.