W najbliższą niedzielę, 1 czerwca 2014 r. na pokładzie jachtów należących do floty Premium Yachting zagoszczą wyjątkowi żeglarze. Z okazji Dnia Dziecka, dzieci i młodzież z Sopotu nie tylko wypłyną w niezapomnianą podróż po wodach Zatoki Gdańskiej, ale także wezmą udział w szkoleniu z podstawowych zasad żeglowania.

Pokłady ekskluzywnych jachtów Jeanneau Sun Odyssey 42 Deck Saloon odwiedzi 28 osób w wieku od 4 do 18 lat z Sopotu i jego najbliższych okolic. Podzielone na trzy grupy, wezmą udział  w dwugodzinnych rejsach po wodach Zatoki Gdańskiej, rozpoczynających i kończących się w Marinie Sopot.
Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, podczas którego na twarzy każdego dziecka – czy to małego, czy dużego powinien pojawić się szeroki uśmiech. Mamy nadzieję, że przygoda jaką wraz z Premium Yachting przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży z sopockich rodzin potrzebujących sprawi im wiele radości i pozostanie w ich pamięci na długo – podsumowuje Izabela Kusznierewicz, pomysłodawczyni charytatywnego rejsu.
Dorota Wawrzynowicz, współorganizatorka rejsu, dodaje: Niedzielne święto jest niepowtarzalną okazją, aby zrobić coś dobrego i podarować komuś odrobinę szczęścia. Wyprawa, którą przygotowaliśmy dla dzieciaków, oprócz pełnej emocji przygody, będzie także dobrym przykładem pokazującym, jak można uczyć się przez zabawę.
Na uczestników wyprawy czeka wiele atrakcji, które rozpoczną się jeszcze na lądzie. Skipperzy Premium Yachting przeprowadzą profesjonalne szkolenie z zasad bezpieczeństwa, wyposażenia jachtu oraz podstawowy instruktaż z żeglarstwa przed rejsem. Podczas samej wyprawy, dzieci i młodzież będą miały okazję przetestować w praktyce wiedzę zdobytą podczas szkolenia i sprawdzić swoje siły za sterami jachtów.

Premium Yachting to firma specjalizująca się w usługach czarteru jachtów i organizacji luksusowych rejsów, zarówno na polskim wybrzeżu, jak również w odległych, zagranicznych destynacjach. Flota firmy składa się z ekskluzywnych jachtów Jeanneau Sun Odyssey 42 Deck Saloon. Oferta Premium Yachting skierowana jest do grupy bardzo wymagających Klientów, ceniących komfort i wysoką jakość obsługi.