– NOWE POŁĄCZENIA Z GDAŃSKA DO KRAKOWA I WROCŁAWIA

Ryanair, linia lotnicza numer 1 w Polsce, dziś (1 lipca) świętowała krajowe loty inauguracyjne pomiędzy Gdańskiem a Krakowem i Wrocławiem. Są to kolejne połączenia krajowe z Gdańska – dotychczas można było latać stąd do Warszawy.

Ryanair obsługuje trasy krajowe swoim samolotem Boeing 737, co zapewnia więcej miejsc, niższe ceny, lepsze godziny lotów oraz punktualność, jak również lepszą obsługę pasażerów, niż wysokokosztowa linia LOT. Ceny biletów na połączenia krajowe w Ryanair zaczynają się już od 25 zł (lot w jedną stronę, włączając podatki oraz opłaty), co stanowi aż o 83% taniej, niż cena za najtańsze bilety LOT-u na tych trasach, które zaczynają się od 150 zł.

Ryanair otworzy swoją trzecią bazę w Gdańsku w październiku 2014r. Stacjonował będzie tam jeden samolot, a zimowy rozkład Ryanaira będzie wzbogacony o trzy nowe połączenia do Birmingham, Leeds Bradford oraz Warszawy Modlin (10 połączeń łącznie), co zapewni 700 000 pasażerów rocznie i przyczyni się do utworzenia 700 lokalnych miejsc pracy.* Ryanair inwestuje ponad 90 mln dolarów w Lotnisko w Gdańsku, podkreślając swoje zaangażowanie we wspieranie sektora turystycznego na Pomorzu.   

3 Połączenia Krajowe z Gdańska

 

Data rozpoczęcia

lotów

Częstotliwość

lotów

Cena biletu

Oszczędności

Ryanair

LOT

Warszawa

02.04.14

    Codziennie

25 zł

150 zl

125 zł

   

Kraków*

01.07.14

3 x tygodniowo

84 zł

200 zl

116 zl

Wrocław*

01.07.14

3 x tygodniowo

39 zł

165 zl

126 zl

 

Dziś w Gdańsku, Klaudia Kałążna z linii lotniczej Ryanair powiedziała:

“Ryanair z radością świętuje dzisiaj nasze krajowe loty inauguracyjne pomiędzy Gdańskiem a Krakowem i Wrocławiem. W ciągu ostatnich trzech lat Ryanair stał się linią numer 1 w Polsce, a ceny biletów na nasze krajowe połączenia z Gdańska są znacznie niższe, niż wysokie ceny LOT – u. Dzięki powstaniu naszej nowej bazy w Gdańsku Ryanair może zaoferować 10 ciekawych połączeń, w tym trzy nowe na zimę do: Birmingham, Leeds Bradford i Warszawy Modlin. Oznacza to, że Ryanair obsłuży 700 000 pasażerów rocznie na Lotnisku w Gdańsku.

Aby uczcić uruchomienie naszych połączeń krajowych z Gdańska, Ryanair ogłasza wyprzedaż biletów w wyjątkowo niskiej cenie: 25 zł za podróż w jedną stronę w sierpniu i wrześniu. Bilety te będą dostępne tylko do północy w czwartek (3 lipca), dlatego zachęcamy naszych pasażerów, aby zarezerwowali je jak najszybciej na stronie www.ryanair.com.

*Według badań ACI, na 1 mln pasażerów przypada 1000 miejsc pracy utrzymywanych na międzynarodowych lotniskach