Który z piwoszy nie zna Oktoberfest i nie chciałby choć raz się na nim znaleźć? Wielkie święto, tradycyjnie odbywające się w Monachium skupia co roku około 6 milionów uczestników, którzy wypijają łącznie ponad 5 milionów litrów piwa! Restauracja „Na Skrajnej” w Ząbkach przenosi imprezę na lokalny grunt i zaprasza do wspólnego świętowania już od 20 września.

Oktoberfest, dożynki chmielne sięgające tradycją 1810 roku, to dziś jeden z najbardziej znanych festynów ludowych na świecie. Do roku 1871 odbywał się w październiku, natomiast od roku 1872 początek imprezy został przesunięty na wrzesień. Miłośnicy piwa zjeżdżają co roku tłumnie do Monachium, ale również coraz częściej organizują obchody święta w swoich lokalnych społecznościach. Bawarskie piwa, podawane w litrowych kuflach zwanych Mass, towarzyszą dobrej zabawie w międzynarodowym towarzystwie. Kelnerki i kelnerzy krążą między gośćmi z naręczem kufli, ubrani w tradycyjne folkowe stroje, a w tle gra ludowa muzyka.

Restauracja „Na Skrajnej” również zaprasza wszystkich wielbicieli piwa i dobrej kuchni. Chamowniki (Monachijskie, Wiedeńskie, Pilzeńskie, Pszeniczne), Kaltenberg (w cenie promocyjnej 4,00zł!), Kult, Trzy sosny, Gniewosz, Noteckie to tylko kilka rodzajów piw, które można degustować „Na Skrajnej”. Szef kuchni także jest znakomicie przygotowany do święta – pieczona golonka podawana na kapuście zasmażanej (w promocyjnej cenie 34,00 zł) idealnie komponuje się z każdym piwem!

Celebrujmy zatem Oktoberfest wykorzystując ostatnie ciepłe dni jesieni i ciesząc się urokami rozległego leśnego ogrodu. Sosnowo-brzozowy lasek kryje mnóstwo atrakcji: „Ptasie zoo”, park linowy dla dzieci, plac zabaw, zielnik.

Tak jak w Bawarii, na Oktoberfest w „Na Skrajnej” można spędzić cały dzień, na zmianę oddając się odpoczynkowi na leżakach, zabawie z rodziną i przyjaciółmi oraz degustacji piw oraz kolejnych dań.

20 września – 5 października 2014
Oktoberfest w „Na Skrajnej”

ul. Skrajna 1A
05-091 Ząbki