Najnowocześniejsze gokarty w Polsce, najszybsza nawierzchnia, ciasne szykany i wyjątkowe emocje – 16 kwietnia wystartował Kartingowy Narodowy. Przed Stadionem Narodowym wyrósł jedyny w stolicy asfaltowy tor do kartingu. Świat wielkich wyścigów jeszcze nigdy nie był tak blisko!

Lewis Hamilton, Nico Rosberg i Robert Kubica. Co łączy te trzy wielkie nazwiska? Wszyscy to wybitni kierowcy. Wszyscy wygrali, co najmniej jeden wyścig Formuły 1. Wszyscy przygodę z profesjonalnym ściganiem zaczynali od kartingu. Już teraz także Ty możesz pójść w ich ślady! 16 kwietnia przed Stadionem Narodowym w Warszawie otwarto najszybszy tor kartingowy w Polsce. Kartingowy Narodowy to 20 nowoczesnych gokartów, pół kilometrowa pętla z trudnymi zakrętami i najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Jedyny asfaltowy tor w tej części Polski jest czynny 7 dni w tygodniu.

Stadion Narodowy jest domem polskiej piłki nożnej – tak to prawda, ale nie zamykamy się tylko na futbol. Jesteśmy areną multifunkcyjną, co już niejednokrotnie udowadnialiśmy, w związku z tym nieustannie poszukujemy kolejnych wyzwań. Obok siatkówki, windsurfingu czy lekkoatletyki dziś w naszej ofercie, pojawia się coś dla fanów motoryzacji oraz szybkiej, a zarazem bezpiecznej jazdy. Odkryty, asfaltowy tor kartingowy z pewnością wedrze się przebojem na listę miejsc, które w Warszawie koniecznie trzeba odwiedzić – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes PL.2012 , spółki która jest operatorem Stadionu Narodowego.

Kartingowy Narodowy wyposażony jest w ponad 20 nowych gokartów marki CRG, czyli najlepszego producenta na świecie! Każdy z nich ma 10 KM i pozwala się rozpędzić do 50 km/h. Sprzęt charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, estetyką wykonania oraz innowacyjnością. Dodatkowymi atrakcjami są gokarty dla dzieci oraz gokart Taxi, w którym mogą jeździć 2 osoby.

Asfaltowa nawierzchnia toru, której nie ma żaden inny obiekt w Warszawie, pozwala na wykręcanie świetnych czasów oraz daje maksimum satysfakcji za kierownicą. Dodatkowo tor wyposażono w precyzyjny system pomiaru czasu z dokładnością do 0,001 s. Każdy kierowca może również na bieżąco śledzić swoje osiągnięcia na wyświetlaczu umieszczonym na kierownicy, co jest ewenementem w kartingu amatorskim.

Kartingowy Narodowy to miejsce, w którym każdy amator może się poczuć jak profesjonalista i spróbować rozrywki, która zostawi niezapomniane wrażenia i spowoduje chęć szybkiego powrotu. Karting naprawdę uzależnia i jest wyjątkowy, dlatego nie można go porównywać z żadną inną rozrywką – mówi Jakub Bednarczyk, manager Kartingowego Narodowego.

Kartingowy Narodowy to nie tylko najwyższa jakość. To także bezpieczeństwo. Tor wyposażony jest w nowoczesny system band wykonanych z energochłonnego materiału, które absorbują siłę uderzenia, zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo dysponujemy elektronicznym systemem bezpieczeństwa, który jest w stanie wyłączyć wszystkie pracujące gokarty jednym przyciskiem na pilocie.

Kartingowy Narodowy położony jest przy Stadionie Narodowym, od strony bulwarów wiślanych. Wejście bramą nr 9 od ul. Siwca. Bilety na najlepszy tor w Warszawie – do kupienia na miejscu.

Tor jest czynny od poniedziałku do piątku od 12.00 do 23.00 w weekendy od 10.00 do 23.00.

I Kartingowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy

22 kwietnia zapraszamy do udziału w I Kartingowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Poprzedzi je konferencja prasowa na płycie Stadionu Narodowego. Start o godz. 10.00.

W trakcie KMPD wyłonionych zostanie 10 najszybszych dziennikarzy w Polsce, którzy powalczą o medale. Dla najlepszych oprócz pucharów przewidziane są atrakcyjne upominki.

Czas zgłoszeń mija 20 kwietnia o godz. 15.00.

Formularz akredytacyjny znajduje się na:

www.stadionnarodowy.org.pl/o-nas/dla-mediow/akredytacje